Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dworczyk: po świętach przedstawimy zasady i terminy szczepień w nowej formule

 • Dodano: 2021-04-02 07:45, aktualizacja: 2021-04-02 07:58

Po świętach przedstawimy zasady i terminy szczepień w nowej formule, które będą się odbywać m.in. w zakładach pracy - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

Na razie zamiarem jest, by najpierw zostali zaszczepieni pracowanicy największych firm, bo zależy nam na tempie szczepień - dodał.

We wtorek przedstawiciele rządu zapowiedzieli plan mający na celu przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Zakłada on m.in. zwiększenie liczby punktów szczepień, zwiększenie grona osób kwalifikujących do szczepienia oraz wprowadzenie szczepień populacyjnych.

Dworczyk był pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej o tworzenie nowych punktów szczepień m.in. w zakładach pracy.

Po świętach rozpoczniemy szczegółowo informować, przedstawiać zasady i terminy szczepień w nowej formule - w zakładach pracy, w formule drive-thru, jak i w punktach, które są tworzone przez samorządy i indywidualnie przez ratowników medycznych czy pielęgniarki" - przekazał szef KPRM i pełnomocnik rządu ds szczepień.

Jak podkreślił, "jest duże zainteresowanie".

Szereg firm dopytuje się o możliwości szczepienia swoich pracowników. Na razie chcemy, żeby były to największe firmy, bo zależy nam na tempie szczepień. Natomiast z czasem, niewykluczone, zostaną objęte tym systemem mniejsze firmy, podmioty - zaznaczył Dworczyk.

W drugim kwartale Polacy będą mogli przyjąć szczepionkę w przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych), szpitalach rezerwowych, szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital), punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy), punktach drive-thru, zakładach pracy oraz w aptekach.

Zmienić mają się również zasady kwalifikacji i wykonywania szczepień

W drugim kwartale zarówno zakwalifikować do szczepienia, jak i je wykonać będą mogli lekarz, lekarz stomatolog, felczer, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, fizjoterapeuta oraz student ostatniego roku studiów medycznych.(PAP)

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • novarra

  Może ktoś się zainteresuje niepotrzebnym wyciem karetek jedzących nocą po pustych ulicach w Rudzie Ślaskiej. Czegoś takiego nie ma w Katowicach sygnał używany jest w nocy tylko na skrzyżowaniach .

 • rex

  Swoich juz zarejestrowali nocą a teraz będą oczy nam mydlic

 • *v* .

  Nowa formuła niszczenia zdrowia posłusznych obywateli pod pretekstem zdrowia osobistego.

 • Rudy

  Wszyscy mówią, że nie wiadomo co będzie dalej. Otóż powiem Wam co dalej będzie. Na wakacje wszystko zostanie otwarte i będziemy jeździć to tu, to tam. Ludzie uznają, że skoro wróciła normalność to choroby już nie ma więc po co się szczepić? Skończy to się tym, że w październiku wszyscy na czele z rządzącymi będą zdziwieni, że znów trzeba wszystko zamykać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.