Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dychnij sie! Remont kochłowickiego rynku zakończony!

 • Dodano: 2024-04-29 08:30, aktualizacja: 2024-04-29 08:34

Po wielu miesiącach prac, mieszkańcy Kochłowic mogą cieszyć się piękną, nową strefą wypoczynkową. Nowe ławki, świeżo nasadzona zieleń i klimatyczne oświetlenie robią wrażenie!

Piękny, nowy rynek

Pomysł modernizacji rynku pojawił się jeszcze w 2022 roku. W sprawę szczególnie zaangażował się kochłowicki radny Rafał Wypior, który na bieżąco doglądał, czy prace przebiegają zgodnie z planem. Po wielu miesiącach intensywnych prac, w piątkowy wieczór, 26 kwietnia, nastąpiło oficjalne rozświetlenie rynku. W tym nowym miejscu rekreacji na mieszkańców czekają nowe ławki, kosze na śmieci, ścieżki, a także nowocześnie zaaranżowana zieleń.

- Stała się jasność! Kochłowicki rynek oddany do użytku, rozświetlony prawie w całości robi wrażenie! Ta przygoda rozpoczęta jeszcze w 2022 wreszcie dobiega końca. Czekamy teraz, aż rośliny się rozrosną i zrobią efekt wow! – czytamy w mediach społecznościowych radnego.

Nad rynkiem zawisła girlanda z żarówkami, która nadaje temu miejscu magii. Całość dopełnia podświetlany pylon z napisem „Dychnij się! #Kochlove”.

Początkowo prace miały się zakończyć 15 listopada zeszłego roku, jednak firma realizująca inwestycję na rynku poprosiła o wydłużenie tego terminu. Finalnie rynek został oddany na użytek mieszkańcom w kwietniu tego roku. Modernizację wykonano w ramach zadania "Kochłowicki rynek przyjemny dla oka" z Budżetu Obywatelskiego.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Jola

  Ludzie ile w was jadu w tych komentarzach ale pamiętajcie kto sieje wiatr zbiera burzę!!!

 • Anna

  Ładnie, ale co z tego, skoro całość szpeci budynek Żabki, który kompletnie nie współgra swoją brzydotą z wyremontowaną częścią rynku .

 • Sad but true

  Błagam was... inwestycja ? Modernizacja rynku ? Czy kwadracika 10x10m przy rapitołzie. Kilka klombów, ławeczkę i pare światełek robili prawie rok, bo nie potrafili skończyć w terminie? Uff...

 • Marek

  Przerost formy nad treścią. Dwa lata ciągnących się robót i utrudnień. Tradycyjnie jedna osoba z Kochłowic musi o sobie dać znać.

 • Ktoś

  Kupa forsy wywalona

 • Tadeusz

  Dziękujemy panie radny Rafale !!!

 • ehs

  Wygląda całkiem fajnie, może wreszcie "rynek kochłowicki" będzie wyglądał jak prawdziwy rynek, mały bo mały ale jednak. Grunt żeby nie został zniszczony. Bo Bykowinska tężnia i park tez juz kilka razy byl niszczony.

 • Krist6

  No bydom żule mieli kaj doić

 • Rudolf

  Nie polecam. Dostałem tam mandat za picie piwa na ławce i załatwienie potrzeby pod choinką. Łącznie 600zł.

 • Mieszkanka

  Serio to się komuś podoba? Nasr..e tego wszystkiego jest w tak małym miejscu, że głowa boli. Pewnie musieli do cna wykorzystać budżet. I sorry, ale co to za miejsce do „dychniecia sobie” zaraz przy ruchliwej drodze? Chyba masochiści jedynie tam będą siedzieć i wdychać spaliny i zapach od okolicznego gospodarza i jego swinek

 • Ziga z Wirku

  Aż się oplułem ze śmiechu,dodam jeszcze od siebie że ten stary pomarańczowy sklep na rynku cofa nas w czasie do lat 70 tych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również