Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dyrektorzy obchodzili zakończenie roku szkolnego - G. Dziedzic obiecała podwyżki od lipca

 • Dodano: 2019-06-13 18:00, aktualizacja: 2019-06-13 22:00

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie roku szkolnego, w którym udział wzięli dyrektorzy rudzkich placówek oświatowych oraz władze miasta.

To był trudny rok dla polskiej edukacji

To był niewątpliwie bardzo trudny rok dla edukacji - z jednej strony reforma rządowa wymusiła na dyrektorach placówek szkolnych oraz pracownikach oświaty przystosowanie systemu szkolnictwa do wymogów ustawy, z drugiej strony przeciągający się protest, który w najbardziej intensywnym okresie egzaminów gimnazjalnych oraz matur przeobraził się w otwarty strajk, również spowodował spore zamieszanie, także wśród uczniów i rodziców.

Prezydent Grażyna Dziedzic obiecała podwyżkę dla nauczycieli już od lipca

Dziękuję za bardzo dobrą sprawność przez cały rok - wiecie dobrze, że sercem jestem po stronie nauczycieli, co udowodniłam w czasie trudnego okresu jaki jest za nami. (...) Moja zastępczyni Anna Krzysteczko i pani prezes ZNP porozumiały się. W drodze tutaj pani prezydent powiedziała mi, że nikt nie jest zadowolony, bo zawarto kompromis - ja to widzę inaczej. Widzę to, że panie są bardzo odpowiedzialne, że zrozumiały sytuację miasta i sytuację nauczycieli. - mówiła do zgromadzonych dyrektorów prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic - Chcę powiedzieć, że od 1 lipca w Rudzie Śląskiej będą podwyżki o 6% - dodała prezydent.

Podczas uroczystego zakończenia roku padło wiele podziękowań, gratulacji i słów nadziei, że kolejny rok szkolny będzie dla polskiej edukacji owocny. Pożegnano również dyrektorki, które w tym roku kończą swoją pracę i przechodzą na emeryturą. Na końcu wystąpiła orkiestra ze Szkoły Muzycznej w Rudzie Śląskiej.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Poli

  Ciekawe kiedy będzie jakaś podwyżka dla urzędników ? bo na razie są ale głodowe pensje po prostu wstyd.

 • nie d...

  Co oni tyle zarabiają i jeszcze głodem przymierają.

 • Bvg

  A co z rehabilitacja ????

 • 6% dobre i to

  Pięknie i wszyscy zadowoleni.

 • Jest źle

  Kwiaty, dyplomy, patetyczne przemówienia. Obłuda.

 • Bunia

  Protest spowodowal zamieszanie - ciekawe kto go przeciągał. Za pracownikami Mopsu jakoś pani prezydent się nie ujęła, podwyżkę opłat za śmieci też przyjęła bez szemrania, a jeżeli chodzi o nauczycieli, to nagle znajdują sie pieniądze. Jak widać są równi i równiejsi. A we wrześniu rodzice dostaną litanię co przynieść do szkół, bo miasto nie ma pieniędzy nawet na papier . Bardzo dziwna postawa

 • Noelka

  Rodzice dostaną 300 zł na ten cel.

 • Oburzony wyborca

  Masz rację.

 • rychu

  trochę wysiłku z Twojej strony i wiedziałbyś, że pieniądze są dla obsługi a nie dla nauczycieli

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również