RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej za nami!

  • Dodano: 2021-09-26 15:00, aktualizacja: 2021-09-27 13:06

Mali rudzianie w niedzielę mieli okazję sprawdzić swoje siły w biegach sprinterskich! Ruda Śląska była jednym z pięciu miast w Polsce, gdzie została zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. Druga tura tej sportowej rywalizacji odbyła się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej. 


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w Rudzie Śląskiej

Rywalizacja sportowa i zabawa. Dzieci miały okazję dzisiaj spróbować swoich sił w biegach sprinterskich, płotkarskich i sztafetowych. Trzeba przyznać, że poziom sportowy był wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta.

- Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. Z przyjemnością patrzyłem dziś na młodych zawodników biorących udział w zawodach na stadionie lekkoatletycznym. Niesamowite było to, że niektóre zawodniczki wbiegały na metę ostatnie z uśmiechem na ustach. Zastanawiałem się przy okazji, czy wśród nich nie ma następców naszej, rudzkiej olimpijki Zuzanny Radeckiej-Pakaszewskiej, która ligę zorganizowała i prowadziła. To była naprawdę dobra impreza - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.


Dziecięca Liga Lekkoatletyczna

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych w miastach na terenie całej Polski. Na zawodach rozgrywane są następujące konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat).

Uczestnik może wystartować minimalnie w jednej konkurencji, maksymalnie w trzech konkurencjach. Każde zgłoszenie wymaga oddzielnej rejestracji.

W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbywa się w:

  • Bydgoszczy,
  • Białymstoku,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie,
  • Słupsku.

W każdej z miejscowości odbyły się dwie tury zawodów. Na rudzkim stadionie mali zawodnicy mieli okazję sprawdzenia się 13 czerwca i 26 września.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.