Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzięki informacji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira

 • Dodano: 2021-07-13 07:45, aktualizacja: 2021-07-13 09:04

Policjanci z drogówki powiadomieni, przez świadka udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki. 39-letni mieszkaniec Poznania miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień, a po wypełnionego kurczakami tira przyjechał z Poznania trzeźwy kierowca.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Niestety tej opinii nie podzielał zatrzymany 39-latek, zawodowy kierowca ciężarówki. W ubiegłą sobotę, policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni przez kierowcę, że jedzie przed nim samochód ciężarowy, którym kieruje nietrzeźwy mężczyzna.

Obserwacja sposobu jazdy wskazywała, że kierowca zagraża innym uczestnikom ruchu. Świadek przekazywał informację w którym kierunku jedzie tir. Samochód został zatrzymany przez policjantów z drogówki na ulicy Księdza Niedzieli. Za kierownicą ciężarówki siedział 39-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 2,43 promila alkoholu w jego organizmie.

Wyrazy uznania, należą się świadkowi, który zareagował na łamanie prawa i dzięki niemu policjanci mogli wyeliminować z ruchu kierowcę, który był zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Nie wiadomo co by się stało gdyby ten kierowca pojechał dale w kierunku wielkopolski - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Samochód z towarem został odholowany na parking strzeżony, skąd po kilku godzinach odebrał go przedstawiciel właściciela. Pijany kierowca trafił do izby wytrzeźwień, stracił już prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością

Należy pamiętać, że kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Dziadwszystkozjadł

  Znałem tego kierowcę . To jego drugi incydent z alkoholem w pracy . Tylko ten pierwszy raz nie było przy tym policji tylko służby graniczne w UK . Teraz pokazał mi świadectwo pracy . Zamiast dyscyplinarki dostał wypowiedzenie za porozumieniem stron . SKANDAL . Jego bezpośredni przełożony jest taką samą łajzą jak on . Po prostu układziki kolesiowskie .

 • Tomek

  Skoro dostał takie wypowiedzenie to jak głęboko wsadził szefowi łapę w pewne miejsce i kto go tego nauczył ?

 • Robert

  Skoro go znałeś i z nim pracowałeś to też jesteś palantem bo pewnie razem z nim piłeś a teraz udajesz idiote i psiaczysz na niego ,skoro szef ci nie odpowiada to się zwolnij

 • Dziadwszystkozjadł

  Znałem tego kierowcę . Już wcześniej podpadł za alkohol ale wtedy nie było policji . Pokazał mi świadectwo pracy . Ten jego szef to taka sama łajza jak on , dał mu wypowiedzenie za porozumieniem stron , zamiast dyscyplinarki

 • Koper

  Bravo policja hahaha tira samiNie trefia

 • Ola

  a byłam pewna że to nasz, Hanys

 • henry

  a toTwój gorol

 • dziołcha

  To żeś sie witła.

 • Logistyk

  Musiał wlać w siebie będąc w trasie. Na bazie zawsze sprawdza się trzeźwość kierowców. Dyscyplinarne zwolnienie i inne konsekwencje prawne go nie ominą.

 • zawodowiec

  Brawo dla świadka, który zapobiegł dalszej tragedii.

 • Figo fago

  N...y to do domu.

 • jeb rsl

  [...] pewnie u dziad transa smigał to najebany pewnie z tych wiochów poznanskich starym rzęchem /do nas tez srednio 3 plandeki smigaja dziennie Końie zadbane naczepy to samo zestawy maz 2 letnie wiec jak sie chce to mozna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.