Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Dzielnicowi z Halemby rozdawali odblaski przy cmentarzach

  • Dodano: 2022-11-04 08:45, aktualizacja: 2022-11-04 09:00

Rudzcy policjanci jak co roku w okresie Wszystkich Świętych Mundurowi dbali o bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze. Dzielnicowi w tych dniach szczególną uwagę przywiązywali do bezpieczeństwa pieszych. Przy tej okazji rozdawali pieszym odblaskowe opaski, aby byli oni lepiej widoczni po zmroku.

W tym roku dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej - Halembie mając na uwadze duże skupienie ludzi w okolicach cmentarzy, rozdawali elementy odblaskowe. Celem tych działań było uświadomienie ludziom, jak ważne są odblaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność pieszego po zmroku. Korzystając z okazji, policjanci informowali mieszkańców o zaletach noszenia elementów odblaskowych po zmroku, oraz o tym, że warto nosić je nie tylko w miejscach, w których wymagają tego przepisy.

Aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, dobrze jest być widocznym również na terenie zabudowanym. Mundurowi podkreślają, że wielu wypadków można by uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo i stosowali zasadę ograniczonego zaufania.

Piesi, to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Ewentualna kolizja jest dla nich groźniejsza, niż dla kierowców, których chroni konstrukcja samochodu. Dlatego też Policja przypomina, że elementy odblaskowe pozwalają nam być bardziej widocznymi na drodze, zwłaszcza teraz, gdy zmrok zapada wcześniej.

Policjanci rozmawiali również z osobami odwiedzającymi cmentarze na temat bezpieczeństwa mienia. Dzielnicowi przypominali, żeby uważać na zatłoczonych cmentarzach, aby nie paść ofiarą kieszonkowców, nie zostawiać torebek przy grobach lub na ławkach. Mamy nadzieję, że te profilaktyczne działania wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

Dzielnicowi z Halemby rozdawali odblaski przy cmentarzach

Komentarze (1)    dodaj »

  • Achim

    te odblaski powinni dowac tym starym omom co nawet tira nie widzom z 5 metrow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również