Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowy promował bezpieczeństwo nad wodą

  • Dodano: 2024-07-11 08:45, aktualizacja: 2024-07-11 08:56

Podczas tegorocznych półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej przy Janasa odbyło się spotkanie profilaktyczne. Dzieci miały okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach prowadzonych przez dzielnicowego z rudzkiej jedynki. Spotkanie było elementem programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego zachowania w trakcie letniego wypoczynku.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W czasie spotkania z kolonistami dzielnicowy st.sierż. Krzysztof Struzik przekazał najmłodszym uczestnikom cenne informacje na temat zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Dzieci dowiedziały się, jak unikać niebezpieczeństw podczas zabaw w wodzie, jak prawidłowo korzystać z kąpielisk strzeżonych oraz jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Interaktywna forma spotkania cieszyła się z dużym zainteresowaniem najmłodszych. Policjant zwrócił uwagę, aby unikać skoków do wody w miejscach zakazanych, a przede wszystkim zwracać uwagę na oznaczenia i ostrzeżenia umieszczone przy kąpieliskach. Dzieci miały okazję nauczyć się, jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych, jak pomagać osobom potrzebującym oraz jak zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Policjant szczególnie podkreślał, jak ważne jest unikanie kąpieli w miejscach niedozwolonych. Takie spotkania są nie tylko źródłem wiedzy, a także umożliwiają skutecznie dotrzeć z przekazem profilaktycznym do młodych mieszkańców naszego miasta.

Dzielnicowy promował bezpieczeństwo nad wodą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również