Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziś działania "NURD"

  • Dodano: 2018-02-07 06:15, aktualizacja: 2018-02-07 06:45

W dniu 07 lutego 2018 roku w godzinach 6:00-22:00 policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD".

Podczas akcji mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy o zachowanie wszelkiej ostrożności.

Akcja prowadzona będzie od godziny 6.00. do godziny 22.00. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się będą czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Mundurowi w szczególności będą czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach gdzie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Ze względu na zimowe warunki panujące na drodze apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rudzianin

    Najwyższy czas aby zająć się świętymi krowami łażącymi samopas po drogach. Dyscypliny wymagać należy od każdego uczestnika ruchu drogowego, nie tylko od kierujących!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.