Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzisiaj Straż Miejska Rudy Śląskiej obchodzi swoje święto

 • Dodano: 2019-09-13 14:00, aktualizacja: 2019-09-14 20:45

Dzisiaj (13 września) Straż Miejska Rudy Śląskiej obchodzi swoje święto. Z tej okazji wielu strażników pojawiło się w Sali sesyjnej Urzędu Miasta, gdzie nastąpiło między innymi uroczyste mianowanie na wyższe stopnie, a osoby wyróżniające się w swojej służbie otrzymały nagrody i wyróżnienia.

Dzień Straży Miejskie przypada na dzień 29 sierpnia, ale tradycyjnie w rudzkiej jednostce obchodzony jest w pierwszej połowie września. Po uroczystym wprowadzeniu poczty sztandarowej głos zabrał komendant Straży Miejskiej, pan Marek Partuś:

Straż Miejska w Rudzie Śląskiej została powołana do życia 13 kwietnia 1991 roku. Od tego dnia minęło niespełna 30 lat, które w kilku słowach można podsumować, jako okres wytężonej pracy i stałego rozwoju. Rozwoju, którego nie byłoby bez strażników i pracowników obecnych tutaj na sali. Tych, którzy pełnią dzisiaj służbę w terenie oraz tych, którzy na przestrzeni lat opuścili szeregi naszej jednostki - mówił komendant Straży Miejskiej, Marek Partuś.

Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste mianowanie na wyższe stopnie, a osoby wyróżniające się w swojej służbie otrzymały nagrody i wyróżnienia.

- Drodzy koledzy i koleżanki służba w Straży Miejskiej jest niezmiernie trudna i pełna poświęceń, wyrzeczeń i ryzyka. Związana jest z codziennym narażaniem tego, co dla każdego człowieka jest najważniejsze, czyli własnego zdrowia, a nawet życia. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego, psychicznego a przede wszystkim umiejętności dostosowania się do stale pojawiających się wyzwań. Drodzy strażnicy w swojej codziennej pracy odgrywacie służebną rolę i bierzecie czynny udział w życiu naszego lokalnego społeczeństwa. Dlatego szczególne podziękowania składam wam i waszym rodzinom za wytrwałość i wyrozumiałość w pracy, jaką wykonujecie. Pragnę jednocześnie podziękować za wasz wysiłek, zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz czynny udział w realizację wielu przedsięwzięć takich jak: Tour de Pologne czy Półmaraton Industrialny - zwrócił się Marek Partuś do obecnych na sali strażników miejskich.

Po wręczeniu szeregu awansów i nagród głos zabrał wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer.

- Z przyjemnością patrzyłem na tych młodych panów, którzy odbierali awanse na wyższy stopień. Cieszy mnie to, że nasza Straż Miejska odnawia swoje zasoby kadrowe i może płynnie realizować szereg różnych niezbędnych i ważnych zadań w mieście. Bardzo dziękujemy za to, co robicie. Jako osoba odpowiedzialna za gospodarkę komunalną w mieście nie wyobrażam sobie funkcjonowania i pracy bez Straży Miejskiej - mówił wiceprezydent.

Głos zabrali również wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Myszur, który także podkreślał, że chociaż opinia służby w straży miejskiej jest niepochlebna, to jednak wykonują oni dokładnie to, do czego zostali powołani, a swoją pracę traktują bardzo poważnie, za co należą się im podziękowania.

W imieniu wiceministra energii głos zabrał radny Marek Wesoły, który odczytał list z gratulacjami i podziękowaniami. Na uroczystości pojawiło się wielu gości m.in.: poseł Borys Budka, posłanka Monika Rosa i radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Komentarze (13)    dodaj »

 • boluś

  wybocom że im nie żłoża życzeń' ale kijbych to zrobił brakłoby mięsa w okolicy' pewnie i tak by niy puścili wiyn po co sie skuli tyj bandy fatygować. Spakować ta ferajna do jednyj rakiety z zarządem i wystrzelić w kosmos!

 • jo...

  A co to za święto strażników miejskich 25 lat .ja mam przepraszanie 27 .i pani prezydent z swoją świtą nie zaprosili na odznaczenie już dawno mieli oni być zlikwidowani.

 • Max

  Pracuje w służbie zdrowia, w dniu służby zdrowia, prezydent ogranicza się do życzenia w wiadomościach rudzkich.........

 • i ferajna

  Byle coś napisać .Straż miejska podlega Miastu ,jakaś to więc różnica jest .

 • Wyborca

  Rozwiązać !!! Zagłosuję za takim kandydatem w następnych wyborach, który mi to obieca.

 • zaprawem

  Ktoś kto proponuje rozwiązanie straży miejskiej musi być chyba na bakier z prawem albo mu założyli kiedyś blokadę na koło samochodu albo dostał mandat za piwko pod chmurką .Jak to było z tobą wyborco?

 • yedi

  Widać sam ze swojego doświadczenia wiesz.

 • Wyborca

  Nic z tych rzeczy. Jako wyborca mam prawo nie być zadowolony z funkcjonowania straży miejskiej.

 • Hanys

  Jak się dzwoni po tych panów jak ktoś zakłóca w nocy mir to ich niema albo niema radiowozu .!!!

 • Prawdziwy hanys

  Chłopie,nie obrażaj hanysów.Poczytaj sobie na wikipedii co znaczy ,,mir" a później zabieraj głos

 • xxx

  Jest coś takiego jak mir domowy.

 • Poli

  Ciekawe czym zasłużyli się strażnicy z pierwszego zdjęcia ????

 • Zenobiusz

  Za niskie mandaty. Powinny zaczynać się od 500 zł wzwyż i zrobi się dopiero wtedy porządek w tym mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również