Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fabianek wrócił z rodziną do Polski! Chłopiec spędził rok w szpitalu w USA

 • Dodano: 2022-04-28 12:15

Mały wojownik z Rudy Śląskiej, Fabianek Pogorzelec, po rocznym pobycie w szpitalu w Stanford w końcu wrócił do Polski. Chłopiec powoli wraca do zdrowia.

Wyczekiwany powrót

Na ten dzień czekało wiele osób obserwujących losy Fabianka Pogorzelca. Rok temu, 27 kwietnia, chłopiec poleciał do Stanów Zjednoczonych walczyć o życie. Personel szpitala w Stanford robił wszystko, aby chłopiec mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia. Od tamtego momentu minął rok – leczenie szło raz lepiej, raz gorzej, jednak w końcu nadszedł wyczekiwany przez całą rodzinę chłopca dzień; lekarze wydali decyzję, że Fabian może już wrócić do Polski. Co ciekawe, wrócił do kraju 27 kwietnia – dokładnie rok od dnia, w którym wyleciał do USA.

- Moja podróż dobiegła końca. Teraz czeka mnie życie.... takie jak Wasze, oby wreszcie było normalnie. - czytamy we wzruszającym wpisie opublikowanym na stronie Fabiankowa Pomoc.

Dramatyczna walka o życie chłopca była bardzo długa

Historię Fabianka z naszego miasta poznaliśmy w 2020 roku. Wówczas ruszyła zbiórka na poważną operację, która miała uratować chłopcu życie. Mały wojownik urodził się z dwoma śmiertelnymi chorobami – skomplikowaną wadą serca oraz Zespołem Alagille’a. Aby dać chłopcu szansę na życie, musiał przejść najpierw operację serca, a następnie przeszczep wątroby. Uruchomiono zbiórkę, aby uzbierać kwotę potrzebną na obie operacje. Dzięki dobroci darczyńców chłopiec poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał przejść wiele skomplikowanych zabiegów. 

Nie obyło się bez komplikacji

Po operacji serca, Fabian czekał na zakwalifikowanie się do przeszczepu wątroby. Zarówno przed jak i po nim, na drodze małego wojownika pojawiło się wiele komplikacji. Nowa wątroba nie chciała podjąć pracy, pojawiło się kilka infekcji. Fabian pozostawał pod ciągłą opieką lekarską – personel medyczny chciał mieć pewność, że rekonwalescencja chłopca przebiega poprawnie. Dopiero po roku pobytu w USA stan chłopca unormował się na tyle, aby mógł powrócić do swojego rodzinnego kraju. 

Komentarze (9)    dodaj »

 • Sebix

  Na wakacje też się dorzucę. Jakim trzeba być dzbanem. Tarantula smutne masz życie napewno. Dlatego tobie też dorzucę zrób zbiórkę i wklej linka a nie ściskasz poślady.

 • Dzesika

  Czy e w tym kraju można jeszcze miec swoje zdanie?

 • Kpina + ironia / szydera

  Kupiłem sobie dżiny, buty, czapkę i pasOpuszczam Amerykę - byłem tam pięć latLecz tęsknię już tak bardzo, żeNie mogę spać nie mogę jeśćMarzeniem moim twarz zobaczyć twoją jest.Wiozę torby z darami,W aucie z alufelgami,Portfel cały wypchany dolarami,A tyA ty całuj mnie - to taka piękna graCałuj mnie i na konto mi płać - to taka piękna gra na uczuciach...

 • Stefek

  No ładnie ale to plagiat jest

 • XXX

  Daj Ci Panie Boże zdrowie i szczęście w życiu Dziecino Kochana.

 • Tarantula

  Zdrowia dla Fabianka. Mam nadzieję, że rodzina nie zacznie zbierać na remont mieszkania

 • Tarantula

  Tak, pomagałam, ale polecam pójść do pracy, brak pracy demoralizuje, jak widać na załączonym przykładzie. Fabiankowi pomogłabym drugi raz, ale chaty nikomu remontować nie będę. To młodzi ludzie, niech wezmą życie za bary. Darujcie sobie te niewybredne słowa, ja takich nie używałam. Jeszcze raz dużo zdrowia dla Fabisia.

 • Monika

  My już zbieramy dla nich.Dostaną czego potrzebują i to decyzja większości z nas.Ta rodzina na to zasługuje.Tobie trolu żal d…ę ściska ale to dobrze,tak ma być to również cieszy.Jeszcze zbiórkę na wyjazd wakacyjny dla nich zaczynamy.Wierz mi ludzie nie żałują.Ty siedź i się poć ,weż nospę,to cię trochę rozkurczu.

 • Stefek

  I po co ten komentarz. Jak nie pomagałeś to co Ci szkodzi a jak pomagałeś to napisz nr konta przeleje Ci te pieniądze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również