Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fałszywi "pracownicy administracji" znów zaatakowali! 82-latka straciła ponad 4,5 tys. zł

 • Dodano: 2023-04-28 13:00

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem na swój cel obrali 82-letnią mieszkankę Halemby. Weszli do mieszkania kobiety pod pretekstem pomocy we wniesieniu zakupów i przy okazji sprawdzili rury z wodą. Kolejna rudzianka straciła swoje oszczędności.

Ruda Śląska. 82-latka z Halemby straciła ponad 4,5 tys. zł

W czwartek 27 kwietnia w dzielnicy Halemba oszukano kolejną seniorkę z Rudy Śląskiej. Tym razem para oszustów - mężczyzna i kobieta, ukradli oszczędności 82-latki. Weszli do jej mieszkania pod pretekstem pomocy we wniesieniu ciężkich zakupów, a następnie podali się za pracowników administracji i powiedzieli, że przy okazji sprawdzą wodę. Po ustaleniu, że nie nie ma żadnych nieprawidłowości związanych z rurami z wodą, oznajmili 82-latce, że należy jej się zwrot należności. 

- Powiedział, że przysługuje jej zwrot 50 zł, ale on ma tylko banknot o nominalne 200 zł i czy może będzie miała rozmienić. Pani poszła do szafki, wyciągnęła z szafki pieniądze i rozmieniła mu - powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Jest to już znany z policji schemat działania z podobnych oszustów, do których dochodziło w ostatnim czasie. W ten sposób oszuści dowiedzieli się, gdzie kobieta trzyma gotówkę i w chwili nieuwagi zabrali jej oszczędności. 82-latka straciła łącznie 4,5 tys. zł i 70 euro.

Oszuści żerują na starszych ludziach!

To już nie pierwszy raz, kiedy para fałszywych „pracowników administracji” oszukała seniorkę z Rudy Śląskiej. Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań lub domów nieznajomych. Szczególnie narażone są osoby starsze, które należy uczulić na tego typu zachowania. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. Możemy też poprosić o pomoc i towarzystwo w czasie takiej wizyty zaufanego sąsiada. Nie dajmy się nabrać na fałszywych pracowników administracji oraz osobom, które dzwonią do nas i powołują się na policję lub prokuraturę. O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję korzystając z numerów alarmowych 112 lub 997.

Komentarze (4)    dodaj »

 • wujekdobrarada

  Najwyższy czas zgłosić sprawę na Policję. Przecież szybko znajdą grasujących od dłuższego czasu oszustów. Prawda?

 • jo...

  Moim zdaniem powinni takim oszustom jak ich złapią to np.na rynku na FRYNY w każdo niedziela o 12 na czole wypalić OSZUST I ZŁODZIEJ .i może następni by się bali takiego czynu.

 • The Truth

  A babie na czole że jest głupia i zabrać prawa wyborcze

 • Czytelnik

  Kobieta ma 82 lata, czujność w takim wieku nie jest już taka jak powinna. Ale, Twój komentarz jest tak głupi, że Tobie powinno zabrać prawa wyborcze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również