Wiadomości z Rudy Śląskiej

Filtry patronowe

  • Dodano: 2021-08-09 09:45

Aspekt oczyszczania powietrza odgrywa kluczową rolę dla środowiska i naszego zdrowia. W oczyszczaniu powietrza niezbędne okazują się filtry powietrza. Polskie i europejskie prawo wymusza na właścicielach budynków stosowania odpowiednich filtrów zależnie od tego co jaka forma działalności jest w nich prowadzona. Na rynku dostępnych jest wiele filtrów stosowanych w różnych środowiskach i posiadających różną skuteczność. My w tym artykule chcemy poruszyć kwestię filtrów patronowych, które są doskonałą alternatywą dla worków filtracyjnych.

Ludzkie płuca, pomimo iż zdolne są do samooczyszczania, to nie są w stanie wydalać z organizmu zanieczyszczeń poniżej pewnej wielkości. Mówimy tutaj o naprawdę mikroskopijnych wielkościach, ale jednak pył zbierający się latami w płucach może stanowić poważny problem. Filtry powietrza to najtańsza i najbardziej efektywna metoda pozbycia się tego problemu, zaraz obok zaprzestania produkcji szkodliwych pyłów co nie jest możliwe, bo zastopowało by całą gospodarkę. Ekologiczna Świadomość ludzi stale rośnie, ale niestety poza światem zachodu w krajach rozwijających się, kwestia zanieczyszczeń mało kogo obchodzi. Jednak tutaj musimy patrzeć na siebie i realizować to co uważamy za słuszne.

Konieczność stosowania filtrów w pomieszczeniach zamkniętych jest dobrą decyzją pozytywnie wpływającą na zdrowie ludzi. W Sprawdźmy zatem czym są filtry patronowe i dlaczego warto się nimi zainteresować.

Filtry Patronowe

Filtry patronowe to alternatywa dla worków filtracyjnych. Podstawową różnicą w przypadku obu filtrów jest powierzchnia filtracyjna. Filtry patronowe posiadają większą powierzchnię, a pomimo tego wciąż są niewielkich gabarytów i mogą być stosowane w wielu instalacjach. Filtry patronowe działają praktycznie identycznie jak filtry workowe. Różnica widoczna jest w tzw. wkładzie filtracyjnym. Patron, czyli element budowy filtra przyjmuje najczęściej cylindryczny kształt.  Materiał filtracyjny w jego wnętrzu jest sprasowany co pozwala w naprawdę niewielkiej przestrzeni zamknąć nawet kilkadziesiąt m2 powierzchni filtracyjnej.

Filtry patronowe w pierwszej kolejności odprowadzają pyły z urządzenia by później zassać je do komory, w której umiejscowione są filtry patronowe. Czyste powietrze zostaje odprowadzone dalej podczas gdy zanieczyszczenia pozostają w komorze filtra.

Te cechy sprawiają, że filtry patronowe wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu. Najchętniej wybierają je firmy i właściciele budynków, w których wymagana jest duża powierzchnia filtracyjna. Filtry patronowe są dość lekkie i łatwe w montażu, stosuje się głównie w branży metalurgicznej, w miejscach, gdzie się poleruje i spaw czy maluje proszkowo. Wkłady patronowe na indywidualne zamówienie mogą być modyfikowane pod wskazany rodzaj zanieczyszczeń. Taką usługę są w stanie zagwarantować producenci filtrów jak ITCeco.

Pomówmy jeszcze chwilę o budowie filtrów patronowych a następnie przejdziemy do podsumowania tematu. Do ich produkcji wykorzystywane jest różne tworzywo i można wyróżnić różny typy mocowania. Podstawowa różnica w filtrach patronowych wynika z ich kształtu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej zazwyczaj jest to walec, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby filtry przybierały kształty walca, stożka czy owalu. Wielkość filtrów zazwyczaj jest ograniczona od kilkunastu cm po naprawdę duże modele. Podstawowym materiałem, z którego produkuje się włókninę filtracyjną jest poliester.

Gdzie kupić filtry patronowe?

Temat filtrów patronowych został z grubsza omówiony, jednak mało kto orientuje się jakie filtry potrzebne są do jego budynku. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa i planujesz zakupić filtry najwyższej jakości koniecznie sprawdź co do zaoferowania ma ITCeco. Jest to polska firma mająca siedzibę na Śląsku, która obsługuje klientów z całej Polski. Klienci doceniają profesjonalną obsługę i samą jakość filtrów. Warto powierzyć tak istotne aspekty profesjonalistom. Skontaktuj się z ITCeco, a otrzymasz to czego potrzebujesz
.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.