Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gra uczuć - tango argentyńskie - wykład w MCK

  • Dodano: 2020-10-13 06:15, aktualizacja: 2020-10-13 06:18

13 października 2020 /wtorek/ godz. 17.00 - "Gra uczuć - tango argentyńskie" - wykład  - w ramach projektu „Aktywny obywatel, aktywne społeczeństwo – lokalne inicjatywy społeczne”.

Prowadzenie: Maria Jolanta Wolna, antropolog kultury i religii

Wstęp bezpłatny - wejściówki do odbioru w kasie MCK 

Argentyńskie tango to elegancki i subtelny taniec, w którym uczucia między parą są równie ważne, jak wygląd tańca. Tango jest eleganckie, zmysłowe, namiętne, romantyczne, melancholijne pełne pasji. Ale tango to nie tylko taniec, muzyka, poezja ale tango to historia Argentyny i styl życia mieszkańców Buenos Aires. Jego historia zaczyna się w połowie XIX wieku, a powstanie jest fuzją wielu kultur. O historii tanga i jego niezwykłej karierze i o jego związku z polityką dowiecie się Państwo na wykładzie 13 października o godz.17.00.


Wykład realizowany w ramach projektu pn. projektu „Aktywny obywatel, aktywne społeczeństwo – lokalne inicjatywy społeczne” przez Fundację Społeczno – Kulturalną “Gloria Cultura”, we współpracy Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

„Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego” 

Gra uczuć - tango argentyńskie - wykład w MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.