RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Graffiti zniknęło z murów urzędu - co ze sprawcami?

 • Dodano: 2016-07-27 14:00, aktualizacja: 2016-09-20 12:12

Pseudograffiti, które "zdobiło" mury urzędu miasta, w piątek zniknęło z widoku. Czy sprawcy zostaną rozliczeni za swój czyn? Usunięcie napisów kosztowało prawie 4 tysiące złotych!

W nocy z 10 na 11 lipca ktoś namalował sprayem na budynku Urzędu Miasta Ruda Śląska napisy obrażające jedną z drużyn piłkarskich. Wskazują one na to, że wykonali je kibice drużyny przeciwnej. Budynek jest monitorowany. Czy to nie pomogło w namierzeniu sprawców? Sprawa została oddana na policję, która zajmuje się poszukiwaniem wandali.

Urząd miasta zgłosił do nas zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia dotyczącego zniszczenia elewacji budynku magistratu przez pseudograffiti. Sprawę prowadzi Wydział Wykroczeń. Policja zabezpieczyła monitoring, z którego próbuje wyłuskać jak najwięcej szczegółów doprowadzających ją do sprawców. - informuje nas st. sierż. Roman Aleksandrowicz z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Czyszczenie elewacji z graffiti to nie łatwa i nie tania sprawa. Kosztowało ono prawie 4 tysiące złotych. Miasto sfinansowało je ze swojej kasy. Liczy na zwrot środków z ubezpieczenia.

Napisy zostały usunięte z elewacji budynku Urzędu Miasta ze środków finansowych budżetu Miasta Ruda Śląska. Koszty usunięcia graffiti (ok. 3.900 zł) zostaną zwrócone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym urząd ubezpieczył swoją siedzibę na wypadek różnego typu sytuacji, w tym również ze względu na wykonanie pseudograffiti - mówi Adam Nowak, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Najlepiej jednak, aby tego typu "inwestycje" związane z odnawianiem elewacji po jej popisaniu finansowali sami sprawcy. Dotyczy to każdego nielegalnego graffiti, którego w naszym mieście jest sporo - na ścianach budynków czy garaży. Czy uda się odnaleźć sprawców i wyegzekwować środki na pokrycie kosztów działań? Monitoring powinien znacznie ułatwić ten proces.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj »

 • lolek

  Przesłać faktur do Mańki do Zabrza. Mańka wspiera ta patologię i hołubi to niech teraz płaci.

 • ...

  Raczej powinni zapłacić ci co wydali zgodę na prezentację ruchu na rynku. Prowokacją śmierdzi na odległość i wiadomo było jak się to skończy.

 • rudzanin

  CZY NIE LEPIEJ BYŁO KUPIĆ 30L FARBY ? 10 LITRÓW KOSZTUJE OK 40 ZŁ RAZY 3 MAMY 12O ZŁ + GOŚCIOM CO TO ZAMALUJĄ KOSZT OK 50O ZŁ ZA 3500 ZŁ SZŁO BY ZROBIĆ NA TARGU DLA DZIECI POŻEGNANIE LATA A NIE W MURY URZĘDU WYDAWAĆ

 • jo.....

  szkoda ze nie na grałem filmiku z udziałem strażników miejskich w niedzielę 24 lipca o godz.19 30 jak miedzy budką ruch a ms hanburgerem ożzerali się hamburgerami .to oni są w pracy i pilnują porządków .

 • Halembiok

  Co z premiami w straży miejskiej ? Jak widać nawet najważniejszego budynku nie potrafili obronić. Zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje ? Słaba straż czy jest nam mieszkańcom potrzebna ?

 • ella

  to jest plaga i aż wstyd że mamy wszędzie na murach takie gryzmoły. ale jeśli się nie ściga sprawców to ich rozuchwala. jeszcze trochę a i komsariaty policji też ogryzmolą.na wirku cała dzielnica od lat jest przez tych samych idiotów oszpecana i na dodatek piszą swoje nazwiska i nikt ich nie potrafi złapać i ukarać.

 • Vvv

  A straznik spal albo oglondal telewizor.

 • Rr

  Jestem ciekawy co robil w nocy pan STRAZNIK MIEJSKI. Na pewno w monitory nie patrzył.

 • lecho

  straz miejska to darmozjady

 • Rudzianka

  Za usunięcie tego powinna zapłacić z własnej kieszeni pani prezydent, bo to przez jej chore pomysły związane z prezentacją drużyny piłkarskiej to powstało.Jakby zapłaciła z własnej kieszeni może kolejne pomysły były by bardziej przemyślane.Jakby wandalom odcinać ręce to by było pięknie w naszym mieście, bo większośc debili by nie miała już czym bazgrać. Szkoda że nie wolno.

 • Andrzej

  Po co w takim razie monitoring, skoro jeden z ważniejszych obiektów publicznych, zlokalizowanych w centrum miasta, objęty systemem monitoringu, ulega dewastacji. Monitoring obsługuje SM, pięknie wywiązuje się z powierzonych zadań.

 • Ania

  Zaczynamy zbiórkę podpisów o likwidację SM ? Uderzmy do przez nas wybranych radnych. Tylko jest pytanie ilu tam pracuje znajomych i rodzin tych to radnych.

 • centrala

  To teraz masz świadomość jakiej jakości kupiła Pani Prezydent sprzęt wizyjny i czy cena była adekwatna!

 • Andrzej

  Jakość sprzętu może wpływać na utrudnienie rozpoznania osoby ale nie na sam fakt zauważenia aktu wandalizmu, pytanie co robił operator monitoringu w tym czasie?

 • kb

  Ruda Śl. to jedno z najbardziej zababranych miast Śląska. Procent wykrywalności sprawców jest zapewne bardzo niski skoro pozwalają sobie tworzyć "arcydzieła" na UM. Szkoda, że policja czy SM nie skupia się bardziej na tych dokuczliwych dla wizerunku miasta sprawach.

 • olo

  Wyjeżdżasz czasami do sąsiadujących miast, że piszesz takie brednie? Niestety mamy takie prawo, że tym debilom niewiele można zrobić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.