Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gryfy zwycięskie w drugiej kolejce!

  • Dodano: 2020-10-06 06:45, aktualizacja: 2020-10-06 07:00

W niedzielę 04.10. br. na Burloch Arenie KS Rugby Ruda Śląska podejmował zespół KR Miedziowych Lubin w ramach rozgrywek II ligi. Popularne Gryfy chciały zmazać plamę na honorze jaką była wysoka porażka w poprzedniej kolejce w Łodzi.

W składzie na mecz trener Oleszczuk dokonał trzech zmian w porównaniu do poprzedniego spotkania - na pozycji łącznika młyna wystąpił Marcin Greinert, na środek ataku wrócił Marcin Mucha, a na skrzydle mecz rozpoczął Mykeltie Imani.

Gryfy świetnie rozpoczęły to spotkanie, już w piątej minucie wynik przyłożeniem otworzył Greinert, a pięć minut później jego wyczyn powtórzył Dróżdż. Rudzianie przeważali w formacji młyna, a w ataku świetnie znajdowali dziury w obronie Miedziowych. W kolejnych dziesięciu minutach przykładali Imani oraz Marzec. Prowadzenie rudzian było bezdyskusyjne, jednak rywale nie spuścili głów i wykorzystali jeden błąd w obronie Gryfów zdobywając przyłożenie oraz podwyższenie. Jedną akcję później jednak Mateusz Zabiegała złapał źle wykopniętą przy Miedziowych piłkę i zdobył przyłożenie, które również sam podwyższył. Ostatnie słowo w tej połowie należało do gości, którzy wykorzystali zamieszanie przy linii autowej i tą strefą przedostali się na pole punktowe rudzian. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:12.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, gospodarze prowadzili grę i zdobywali przyłożenia, a goście wykorzystywali nieliczne szanse na własne punkty. Dla Gryfów przyłożyli Szombara (debiutanckie przyłożenie w lidze), oraz Jankowski, którego przyłożenie podwyższył Zabiegała. Żółtą kartką za błąd w czyszczeniu chwilę po wejściu na boisko został ukarany Danson Chege, w konsekwencji czego Gryfy przez dziesięć minut musiały grać w osłabieniu, co lubinanie wykorzystali zdobywając siedem punktów za przyłożenie z podwyższeniem. Końcówka meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale punktowali już tylko gospodarze - swoje drugie przyłożenia zdobyli Greinert oraz Zabiegała i mecz zakończył się wynikiem 51:19 dla Gryfów!

Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają za dwa tygodnie w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią, a na Burloch Arenę powrócą w ostatni weekend października w meczu z drugą drużyną Juvenii Kraków.
 

K. S. Rugby Ruda Śląska – K.R. Miedziowi Lubin 51:19 (27:12)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Mateusz Zabiegała 16 pkt. (2P, 3pd), Marcin Greinert 10 pkt. (2P), Imani Mykeltie 5 pkt. (1P), Dawid Dróżdż 5 pkt. (1P), Paweł Marzec 5 pkt. (1P), Daniel Szomabara 5 pkt. (1P), Marcin Jankowski 5 pkt. (1P)

Skład Gryfów: Krupiński Jakub (Szywalski Dawid), Marzec Paweł, Kuniczkowski Filip, Pyrek Marcin, Muc Jan (Pastuszka Łukasz), Stewart Stephen, Szombara Daniel (Pabisiak Dawid), Kołodziej Patryk (Sobański Mateusz), Greinert Marcin, Zabiegała Mateusz, Imani Mykeltie (Chege Danson), Mucha Marcin, Dróżdż Dawid, (Gładkowski Jakub) Drab Łukasz, Jankowski Marcin .

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.