Wiadomości z Rudy Śląskiej

Harcerze ze zniszczonego obozu w Wenecji kontynuują wypoczynek w Kuźnicy Brzeźnickiej

  • Dodano: 2021-07-15 15:00, aktualizacja: 2021-07-15 19:38

Wszystkie dzieci i młodzież, które przebywały na obozie harcerskim koło Wenecji w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie przetoczyła się potężna nawałnica, są bezpieczne i mogą kontynuować wypoczynek w ośrodku Hufiec ZHP Ruda Śląska w Kuźnicy Brzeźnickiej.

Nawałnica zniszczyła obóz harcerski w miejscowości Wenecja

Warto przypomnieć, że 12 lipca, gwałtowna nawałnica przeszła nad częścią powiatu ostródzkiego w woj. warmińsko-mazurskim. Zniszczony został częściowo obóz harcerski w miejscowości Wenecja. Na obozie przebywała 4 Harcerska Drużyna Wodna "HOOK" z Rudy Śląskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Podczas poniedziałkowej burzy w lesie wokół obozowiska  drzewa łamały się jak zapałki, a kilka z nich spadło na namioty. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby opiekunowie nie podjęli szybkiej i zdecydowanej decyzji o ewakuacji. Na szczęście czujność i rozwaga naszej kadry harcerskiej zapobiegły tragedii. Bardzo dziękuję za tę odpowiedzialną postawę! Jestem za nią ogromnie wdzięczna i z głębi serca mówię Wam "DZIĘKUJĘ" - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Harcerze obóz kontynuują w Kuźnicy Brzeźnickiej

We wtorek po rudzkich harcerzy pojechała druhna Komendant Chorągwi Śląska ZHP hm. Anna Peterko w towarzystwie dh hm. Aleksandry Lechockiej oraz Komendant Hufca ZHP Ruda Śląska hm. Marcin Różycki i phm. Dawid Grzyb. Harcerze obóz kontynuują w Kuźnicy Brzeźnickiej.

- Mam nadzieję, że wszyscy będą dobrze i bezpiecznie się bawić podczas kontynuacji obozu w Kuźnicy Brzeźnickiej. Bardzo bym chciała się tam z Wami spotkać i Was uściskać. Przy okazji dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w akcję, a także wójtowi Gminy Małdyty Marcinowi Krajewskiemu oraz dyrekcji tamtejszej szkoły za aktywne włączenie się w pomoc harcerzom. Szczególnie dziękuję za udostępnienie budynku szkolnego, gdzie dzieci znalazły bezpieczne schronienie po nawałnicy.  Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że w tej trudnej i nagłej sytuacji nasi harcerze mogli liczyć na sprawną i natychmiastową reakcję z Państwa strony. Dzięki gościnności szkoły w Małdytach nasze zuchy, druhny i druhowie czują się dobrze i wraz z harcerzami z Katowic mogą kontynuować obóz. Wszystkich serdecznie pozdrawiam harcerskim "czuwaj"! - napisała prezydent Dziedzic.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ehh

    jeździłem na obozy do Kuźnicy jakieś 35 lat temu :) To były czasy. Dziś niektóre sprawności jakie się tam zdobywało są nie do pomyślenia bo rodzice by zaraz podali organizatorów do sadu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również