RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hulajnoga elektryczna w śmietniku. To kolejny przypadek dewastacji

 • Dodano: 2022-06-03 13:45, aktualizacja: 2022-06-06 14:27

Od marca rudzianie mają możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg na terenie miasta. Ten rodzaj transportu ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy manifestują swoje stanowisko poprzez dewastację urządzeń. Dziś zauważono hulajnogę firmy Bolt w miejskim śmietniku. 

Radny Łukasz Wodarski: „Co mają w głowie osoby dopuszczające się takich czynów?”

W połowie marca w mieście pojawiły się pierwsze hulajnogi elektryczne firmy Bolt. Wywołały one sporo entuzjazmu, jednak już po kilku dniach doszło do pierwszych aktów wandalizmu urządzeń. Dziś zauważono kolejny przypadek – radny Łukasz Wodarski opublikował zdjęcie, na którym widać hulajnogę firmy Bolt w śmietniku przy ulicy Międzyblokowej 3.

- Dbajmy o nasze wspólne mienie i nie niszczmy wszystkiego dookoła! – apeluje radny.

W komentarzach pod postem wypowiedzieli się internauci.

- Problem z tymi hulajnogami polega na tym, że użytkownicy często zostawiają je w takich miejscach że potrafią człowieka zdenerwować. Leżą w poprzek chodnika, blokują wyjazd. Nie wspominając już o tym, że to w jaki sposób niektórzy z nich korzystają, urządzając sobie rajdy na chodnikach, również wzbudza u wielu ludzi niechęć.

Od początku pojawienia się hulajnóg w mieście, zdanie mieszkańców było podzielone. Jedni uważają hulajnogi za ekologiczny i użyteczny wynalazek, inni za sprzęt zaśmiecający miejski krajobraz. 

Jaki będzie los hulajnóg Bolt?

To nie był pierwszy przypadek dewastacji hulajnóg Bolt – wcześniej urządzenia lądowały na przykład w krzakach. Jakiś czas temu w mieście pojawiły się nowe modele hulajnóg, które cieszą się dużą popularnością. W miastach ościennych do dewastowania hulajnóg dochodzi dużo częściej - miejmy nadzieje, że takie zachowania nie spopularyzują się również w Rudzie Śląskiej. Może to skłonić firmę Bolt do wycofania urządzeń z miasta. 

Komentarze (40)    dodaj »

 • Andrzej

  Bardzo dobre miejscy ja osobiście miałbym już 3 razy hulajnogę w samochodzie podczas wjazdu do posesji. Gnają dzieciaki jak warianty na tym dziadostwo. Nie mówiąc że widziałem jak dzieciak przewrócił się na hulajnodze i mało nie wpadł pod ciężarówkę na ul. Kokota brakowało może 10 cm i głowa pękła by jak arboz.

 • Ziom z Lechii

  Hmmm, coś mi się wydaje, że kwestia bieżącej obsługi tego systemu jest tu problemem. Wygląda na to, że nikt nie dba o to, co się dzieje z tymi hulajnogami, nawet jak się włączy alarm. Korzystałem z podobnego systemu hulajnóg od firmy voi, poza granicami polski. Żeby sobie pojeździć, trzeba mieć min. 18 lat, i dokument tożsamości typu paszport, najlepiej prawo jazdy. Na koniec jazdy należy zrobić foto hulajnogi, gdzie się ją zostawia i powinien być to stojak do ładowania. Nie próbowałem porzucić na środku chodnika i nie wiem jakie są tego konsekwencje... System jest na bieżąco utrzymywany i przemyślany. Hulajnoga sama rozpoznaje, czy została porzucona, wtedy daje sygnały na biało i użytkownik systemu, który znajdzie taką hulajnoge w promocji ma jazdę za darmo do najbliższego punktu ładowania.

 • Ela

  Ciekawe gdzie są rodzice od tych co wypożyczają hulajnogi czyżby oni nie nie widzieli co robią ich pociechy?

 • Piotr

  Zróbcie tak, abym każdego ranka nie musiał obchodzić samochodu w poszukiwaniu zielonego złomu.

 • Zlomiarz

  Mowisz o swoim aucie?

 • zbigg

  Gdyby każdy użytkownik hulajnogi odstawił ją na bok chodnika lub ścieżki rowerowej-nie było by problemu.Ale w bezczelny sposób zostawiane są na środku więc ludzie reagują jak reagują.Sam odstawiałem kilka razy na pobocze.

 • halembianin

  czy miasto ma jakiś zysk czy tylko problemy z tymi hulajnogami? Prawda jest taka że większość jeżdzących na halembie do [...]iarze nie mający nawet 16 lat pozostawiają to byle gdzie, blokując wyjazd z garażów parkingów i pozostawiają na środku chodników,,, winny jest też bolt że nie weryfikuje swoich użytkowników. Dużo nie brakuje do tragedii jak jeżdzą na drodze jednokierunkowej pod prąd... później będzie płacz i jaki to zły kierowca który jechał przepisowo

 • Leopold

  Nom w Rudzie ni potrzeba jakichś elektrycznych rowerów ani hulajnoga. To dziadostwo zaśmieco miasto. Na blokach pomontowali jakieś anteny co ino choroby z nich. W klatkach pomontowali jakieś fony co ni wiadomo jak tego dziadostwa używać. Kiedyś normalnie się drzwi otwirało. Wyrwać wszystko.

 • SPONGEBOB

  Panie pseudo radny te hulajnogi nie są wspólną własnością tylko prywatnej firmy która zarabia na nich. Co w głowach mają władze miasta z radnymi roztrwaniając pieniądze na byle co. Wybory się zbliżają może więc warto sobie za w czasu poszukać innego zajęcia.

 • gta

  jak znowu ktoś postawi hulajnogę w poprzek chodnika i będzie utrudnione przejście, to też ją wrzucę do śmietnika, albo do rowu

 • Kris

  Jak zwykle Ruda... Miasto zacofane, ludzie zacofani którym wszystko przeszkadza. Przestaw jak źle stoi, a nie wyrzucaj, korona ci z głowy nie spadnie, tyle w temacie.

 • Ika11

  Bardzo śmieszne chodnik jest do chodzenia a nie do jeżdżenia nie dość jadą jak szalone że człowiek nie jest bezpieczny na chodniku a jeszcze mamy to dziadostwo przestawić na boczny tor a może my przechodnie powinniśmy mieć skrzydła czy ktoś jest na forum żeby to wykonał zapłacę

 • Jan

  Mam nadzieje ze wiecej ich trafi na smietnik

 • Ja

  Uważaj żebyś z nią tam nie wpadl

 • Monika

  Przecież aby ją uruchomić musi podać dane swojego konta to można go namierzyć

 • Jacek

  Czy żeby wrzucić hulajnogę do śmieci trzeba ja uruchamiać

 • Miki

  Ty d ebil u a co ma wspólnego ten ktoś który ją uruchomił z kimś innym kto ją zdewastował

 • Kpina + ironia / szydera

  Wg twojej wątłej logiki ktoś ją uruchomił i podjechał na śmietnik? Śmiała teza...

  • Kpina + ironia / szydera
   2022-06-04 20:44
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Milena

  Żeby ją podnieść i wrzucić do kosza nie trzeba się przecież zalogować. Owszem alarm hulajnogi się załączy, ale jeśli leżała niedaleko kosza to wystarczy kilka sekund żeby ją tam wrzucić.

 • Rowerzysta

  Jak dla mnie to zostawianie hulajnóg gdzie popadnie to absurd! Powinny być w mieście porozmieszczane boksy tak jak dla rowerów wtedy byłoby normalnie inaczej będzie cały czas tak że hulajnogi będą wszędzie nawet w śmietniku i w cale się nie dziwię.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.