RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

II Festiwal Rolkowy w Rudzie Śląskiej już w tę niedzielę

  • Dodano: 2022-06-23 10:15, aktualizacja: 2022-06-24 10:36

Lubicie jeździć na rolkach? Szkoła rolkowo–łyżwiarska "Free Skater" i MOSiR Ruda Śląska przygotowały dla was wyjątkową imprezę. Już w najbliższą niedzielę na Burloch Arenie odbędzie się II Festiwal Rolkowy.

II Festiwal Rolkowy w Rudzie Śląskiej

Początek imprezy o godz. 16. Cała impreza jest darmowa. Na zawody można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy: zapisy na zawody, regulamin zawodów dostępny TUTAJ.

W programie: 

  • warsztaty freestyle slalom na rolkach,
  • nauka podstaw jazdy i hamowania na rolkach,
  • pokazy freestyle slalomu i technik hamowania zwanych "slide",
  • zawody w przejeździe pod tyczką,
  • wyścigi na dystansach 100 m, 200 m i 400 m z podziałem na kategorie wiekowe.

- Wyścigi odbywają się w grupach maksymalnie czteroosobowych. Wygrywa zawodnik, który uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich startujących w danej kategorii. Nagrodzeni zostaną trzej laureaci odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej z powyższych kategorii wiekowych - czytamy na strenie MOSiR Ruda Śląska. 

Każdy uczestnik zawodów otrzyma dyplom pamiątkowy, a dla zwycięzców przewidziane są: medale, nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę rolkową Free Skater oraz firmę Rollerblade, bony do specjalistycznego sklepu rolkowego Edge shop.

- Co jeszcze przygotowaliśmy? Opowiemy o rodzajach i modelach rolek - dowiesz się jakie rolki, do jakich dyscyplin wybrać. Będziesz mógł także za darmo wypożyczyć i przetestować profesjonalne rolki marki Rollerblade. A to nie wszystko! Na koniec warsztatów będziemy ustanawiać rekord ilości osób wykonujących trick "crazy" z wymijaniem się! To bardzo efektowny trick, którego m.in. nauczymy na warsztatach. To będzie najbardziej widowiskowy punkt Festiwalu Rolkowego! Bądź z nami tego dnia na torze rolkowym Burloch Arena w Rudzie Śląskiej - czytamy na stronie Szkoły rolkowo–łyżwiarskiej "Free Skater".

Organizatorem głównym wydarzenia jest Szkoła rolkowo–łyżwiarska "Free Skater". Współorganizatorem jest MOSiR Ruda Śląska. Partnerem wydarzenia jest producent rolek Rollerblade.

II Festiwal Rolkowy w Rudzie Śląskiej już w tę niedzielę

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.