Wiadomości z Rudy Śląskiej

II Ogólnopolskie Targi Książek Wydawców Niezależnych już w ten piątek!

  • Dodano: 2024-06-28 07:30, aktualizacja: 2024-07-03 07:41

Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej, we współpracy z lokalnym poetą, pisarzem i wydawcą Januszem Muzyczyszynem, organizuje drugą edycję Ogólnopolskich Targów Książki Wydawców Niezależnych. Wydarzenie odbędzie się 5 lipca 2024 roku w godzinach 12:00-18:00 przy ul. Dworcowej 33.

II Ogólnopolskie Targi Książek Wydawców Niezależnych w Rudzie Śląskiej

Targi są wspólną inicjatywą mającą na celu promowanie ruchu samowydawniczego (self-publishing), który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. W ostatnich latach pojawiło się wiele wartościowych publikacji wydanych samodzielnie przez autorów, które zyskały uznanie zarówno pod względem merytorycznym, jak i edytorskim. Niektóre z tych książek znalazły się nawet na listach bestsellerów.

W trakcie targów uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych, podczas których autorzy opowiedzą o kolejnych etapach powstawania książki, swoich inspiracjach, zainteresowaniach i planach twórczych. Wśród rozmówców znajdą się zarówno doświadczeni poeci i pisarze, jak i debiutanci.

Wydarzenie przyciągnęło uwagę 17 wydawców-autorów, którzy zaprezentują swoje książki na stoiskach. Oferta literacka obejmuje praktycznie wszystkie gatunki literackie – od literatury dziecięcej i młodzieżowej, przez poezję, powieści obyczajowe, kryminały, romanse, po fantastykę. Dla każdego – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – znajdzie się coś interesującego.

Targi będą również okazją do bezpośrednich spotkań autorskich, podczas których czytelnicy będą mogli porozmawiać z pisarzami. Indywidualne spotkania z autorami będą odbywać się przez cały czas trwania imprezy.

II Ogólnopolskie Targi Książki Wydawców Niezależnych to wyjątkowa okazja do poznania nowości wydawniczych i spotkania się z twórcami literatury. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników książek do udziału w tym literackim święcie.

Data i miejsce:
5 lipca 2024 r.
godz. 12:00-18:00
ul. Dworcowa 33, Ruda Śląska

Organizatorzy:

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Dziękuję za informację. Jako miłośnik literatury chętnie zawitam o ile stan upojenia nie stanie na przeszkodzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również