Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ile interwencji podjęła rudzka Straż Pożarna w minionym roku? Sprawdź!

  • Dodano: 2024-02-23 13:00

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta przechodzący na emeryturę Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Małysiak przedstawił coroczny raport o stanie zabezpieczenia przeciwpożarowego Rudy Śląskiej.

Interwencje PSP w 2023 roku

Za nami wyjątkowa sesja Rady Miasta. Władze oficjalnie pożegnały przechodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzeja Małysiaka. Komendant po raz ostatni przedstawił radnym coroczną informację dot. działań PSP w Rudzie Śląskiej.

W minionym roku Komenda Miejska PSP w Rudzie Śląskiej odnotowała łącznie 1456 zdarzeń na terenie miasta. Jest to o 11% mniej niż w 2022 roku, gdy doszło do 1635 interwencji. Statystyki napawają optymizmem, patrząc na to, że w 2019 roku liczba interwencji wynosiła aż 1955.

Komendant przedstawił także bardziej szczegółowe dane -  w 2023 roku doszło do: 

  • 336 pożarów,
  • 1013 miejscowych zagrożeń
  • 107 fałszywych alarmów.

Rudzkie jednostki OSP brały udział w likwidacji zagrożeń łącznie 72 razy. 

Komendant wspomniał także o zrealizowanych w 2023 ćwiczeniach, które odbywały się m.in. na stawie „Kokotek”, w centrum handlowym „Plaza” czy na terenie Centrum Logistycznego Panattoni Park Ruda Śląska II. Budżet KM PSP w Rudzie Śląskiej na 2023 rok wyniósł ponad 50 milionów złotych.

Uroczyste pożegnanie komendanta

W środę, 21 lutego, w nowej siedzibie  Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste pożegnanie st. bryg. Andrzeja Małysiaka, komendanta miejskiego, który po prawie 40 latach służby przeszedł na emeryturę. Służbę w rudzkiej PSP rozpoczął w 1999 roku. W latach 2005-2012 zajmował stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP, a od 2012 roku przejął stanowisko komendanta. Na ten moment miejsce komendanta miejskiego zajmie jego dotychczasowy zastępca mł. bryg. Mariusz Kita.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również