Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Industriada na Ficinusie 2019

  • Dodano: 2019-06-08 21:00

Industriada po raz kolejny zawitała do Rudy Śląskiej - na zabytkowym osiedlu Ficinus na mieszkańców czekała masa atrakcji.

Na Fajerze u Ficinusa na początku wystąpiły dzieci z miejskich przedszkoli 19, 30 i 47. Następnie można było obejrzeć scenki po śląsku "Frelki szykują się na fajer". Teatr na 5 przedstawił spektakl pt. Biuro matrymonialne, z kolei Teatr na Zicher zaprezentował przedstawienie Zupa na Zicher.

Kilkanaście minut po godzinie 15 fajer rozpoczął się już na dobre wraz z przemarszem orkiestry dętej KWK Pokój, która w towarzystwie mażoretek przeszła wzdłuż ulicy Kubiny w kierunku sceny. Tam też rozpoczął się koncert tejże orkiestry, zaś pod sceną wspomniane mażoretki zaprezentowały choreografię.

Na Industriadzie nie mogło zabraknąć Zespołu Pieśni i Tańca "Rudzianie" z występem Fajer w rytmie akordeonu. Nieco później swój recital zaprezentował Krzysztof Respondek.

Finałowy koncert to Orkiestra Kameralna ARTIS pod batutą Jean-Cloud'a Hauptmana.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Truda

    Bardzo liczyłam na wejście na wieżę kościoła ewangelickiego, niestety okazało się, że się nie da. Niedosyt zrekompensował pan Andrzej, który świetnie opowiadał o Wirku i Ficinusie.

  • no comments

    Słaba organizacja.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.