Wiadomości z Rudy Śląskiej

Internetowi oszuści wciąż działają. Rudzianin stracił ponad 100 tysięcy złotych

 • Dodano: 2023-12-20 09:00

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii. W poniedziałek do rudzkich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany przy inwestowaniu w akcje kluczowych państwowych firm. 

Rudzianin stracił ponad 100 tysięcy złotych

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku, a pseudo brokerzy uwiarygodniają je nazwiskami znanych Polaków, którzy niby dają gwarancje dużych zysków. Tym razem ofiarą oszustów padł rudzianin. Starszy mężczyzna odpowiedział na kontakt z reklamy oferty inwestycyjnej, a osoba, która się do niej odezwała, tłumaczyła, w jaki sposób będzie wyglądał proces "inwestycji".

- Oszuści przekonali ofiarę, aby wpłacała im coraz większe kwoty, obiecując szybkie pomnożenie swoich oszczędności. Rudzianin wpłacił ponad sto tysięcy złotych, to jednak było dla oszustów mało. Zaproponowali mu, aby zaciągnął kredyt, który spłaci z zysków otrzymanych za kilka dni - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Mężczyzna, załatwiając formalności w banku, został uświadomiony, że padł prawdopodobnie ofiarą oszustwa. Tę wiadomość potwierdzili policjanci, którzy przyjrzeli się nieistniejącej firmie.

- Niestety odzyskanie utraconych w ten sposób pieniędzy jest bardzo trudne, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w tym instalowaniu nieznanego oprogramowania na komputerach czy telefonach. Pamiętajmy o tym i rozmawiajmy z naszymi bliskimi, że inwestycje oferujące dużą stopę zwrotu, są z góry podejrzane. Każdy, kto myśli, że w kilka dni podwoi swoje oszczędności przy pomocy internetowych brokerów może spodziewać się trafienia na oszustów czyhających na jego pieniądze. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed przestępcami - apelują policjanci.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Jola

  Ciekawe gdzie byli w tym czasie rodzice ?

 • Zaniepokojony Mieszkaniec

  A prawda jest taka, że to nie tylko o garażowiczów chodzi bo przede wszystkim od kilku lat zagrożone jest zdrowie mieszkańców Wirku, Nowego Bytomiu i Bykowiny gdyż te opary, chemiczne wyziewy utrudniają życie mieszkańcom tych okolic. Bywają dni że strach wyjść z domu a w letnim okresie nawet nie można otworzyć okna . Myślę jednak że włodarze miasta obudzą się jak posypią się odszkodowania za podtruwanie i narażenia zdrowia i życia mieszkancow tych rejonów.

 • Rudzianka

  Gościu pomyliłeś artykuł

 • bez grosza

  głupich nie sieją sami się rodzą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również