Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak radzić sobie z infekcjami w ciąży?

  • Dodano: 2017-10-11 13:00

Na choroby i przeziębienia są różne metody. Z drugiej strony na przykład sezon jesienny czy przesilenie wiosenne to okresy, w których znacznie częściej łapiemy różnego rodzaju infekcje. Czasem choć byśmy nawet bardzo mocno się starali, nie uda się uniknąć wirusów. Jeśli pracujemy w dużych skupiskach ludzi, mamy dzieci, które chodzą do przedszkola lub szkoły, to o przeziębienie naprawdę nietrudno. Oczywiście wirusy nie omijają nikogo i katar w ciąży może być szczególnie uciążliwy.

Bezpieczne leczenie
Nawet, jeśli bardzo staramy się unikać zarazków, to z dużym prawdopodobieństwem może się zdarzyć, że katar, kaszel lub nawet zwykły ból głowy będą uprzykrzać nam życie w tym ważnym okresie. Największym problemem staje się wówczas szybkie i skuteczne wyleczenie, a przecież nie wszystkie leki są dozwolone w ciąży, ponieważ mogą zaszkodzić maleństwu. Jak podkreślają specjaliści http://mamaluch.pl/katar-ciazy-zawsze-oznacza-chorobe/, każda infekcja w tym okresie i każdy lek musi być skonsultowany z lekarzem - nawet witaminy, krople do nosa czy łagodny syrop. Każdy z tych preparatów może być potencjalnie groźny dla rozwijającego się malucha. Jeśli zastanawiamy się, co na katar w ciąży będzie najskuteczniejsze, zdecydujmy się na konsultacje z lekarzem. Najtrudniejsze jest dopasowanie preparatów w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy rozwijają się wszystkie narządy wewnętrzne płodu, ale są lekarstwa, których absolutnie nie wolno przyjmować przez cały okres. Istnieją oczywiście domowe sposoby na katar w ciąży i warto od nich zacząć, a leczenie prowadzić ze specjalistą.
 

Domowe sposoby
Kataru nie wolno lekceważyć. Często jest jednym z pierwszych objawów przeziębienia i może bardzo szybko przejść w poważną chorobę. Na katar najskuteczniejsze są czosnek i cebula, które zawierają substancje - fitocydy, które działają jak antybiotyk. Doskonale działają w pierwszej fazie infekcji. Poza tym na katar pomaga wąchanie i spożywanie chrzanu, który ma działanie bakteriobójcze. Warto uzupełnić dietę o naturalną postać witaminy C. Znajdziemy ją w sokach cytrusowych oraz wielu owocach i warzywach. Do oczyszczania nosa warto sięgnąć po sól fizjologiczną lub roztwór soli morskiej lub inhalacje z jej użyciem. Do zabiegu można dodać również olejek miętowy lub zrobić sobie „parówkę” ziołową. Doskonale działają rumianek, lawenda i olejek eukaliptusowy. A pod nosem skórę warto posmarować maścią majerankową, którą bez problemu można kupić w aptece. Poza tym warto odpoczywać, dbać o odpowiednie wietrzenie pomieszczeń i szybko reagować na pierwsze symptomy infekcji i u siebie, i u najbliższych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.