Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jeden kierowca z cofniętymi uprawnieniami, drugi z sądowym zakazem...

  • Dodano: 2021-03-09 06:30, aktualizacja: 2021-03-09 06:34

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali w niedzielny wieczór dwóch kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden miał cofnięte uprawnienia, a drugi aktywny sądowy zakaz. Lekceważący prawo mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny, czy będzie to dla nich nauczką?

Jazda mimo zakazu

Praktycznie kilka razy w tygodniu zatrzymujemy kierowców, którzy lekceważą sobie prawo i siadają za kierownicę, gdy orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci są od tego aby przeciwdziałać popełnianiu przestępstw i łamaniu prawa, dlatego bez ustanku i konsekwentnie będziemy wyłapywać osoby, które jeżdżą samochodami, a nie powinny.

Tylko w niedzielny wieczór policjanci z komisariatu 2 i rudzkiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców popełniających przestępstwo z artykułu 244 i 18a Kodeksu Karnego. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności kolejno do 5 i do 2 lat. Wkrótce 50-letni rudzianin i 26-latek z Katowic odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kierowca

    Jak jezdzili bez uprawnien to dalej beda jezdzic bo nasze polskie prawo jest zalagodne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.