Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów na radnych

 • Dodano: 2018-09-01 21:45

W sobotę w Kochłowicach odbył się festyn rodzinny „Mieszkańcy mieszkańcom". Podczas imprezy Aleksandra Skowronek przedstawiła kandydatów na radnych z czwartego okręgu wyborczego tj. z obszaru Kochłowic i Bykowiny.

W sobotę na kochłowickich plantach odbył się festyn rodzinny „Mieszkańcy mieszkańcom". Uczestnicy zabawy mogli skorzystać z wielu atrakcji: konkursów, strefy zabaw dla najmłodszych oraz gastronomicznej. Czas mieszkańcom Kochłowic, którzy pojawili się na plantach umilali Mirek Szołtysek i zespół Gicz Band. Impreza została zorganizowana przez Koalicję Obywatelską. Po występach artystycznych na scenie przedstawieni zostali kandydaci na radnych z czwartego okręgu wyborczego tj. z obszaru Kochłowic i Bykowiny. Są to:

 1. Bianka Pietraszewska — kandydatka bezpartyjna, właścicielka apteki „Na Rogu”.
 2. Ewa Chmielewska — członek partii .Nowoczesna, prezes Fundacji „Aktywni Społecznie AS".
 3. Rafał Wypior — kandydat bezpartyjny, prezes Stowarzyszenia „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".
 4. Mateusz Borysiewicz — członek Platformy Obywatelskiej, absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
 5. Małgorzata Kubela — członek Platformy Obywatelskiej, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”.
 6. Magdalena Wróbel — kandydatka bezpartyjna, aktywna działaczka Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja.
 7. Jan Benigier — kandydat bezpartyjny, wiceprezes Śląskiej Federacji Sportu, były zawodnik „Ruchu Chorzów”, zdobywca trzech tytułów Mistrza Polski i srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w Montrealu.

- Tak wygląda nasza drużyna. Spośród tych osób będziecie wybierać radnych. Bardzo proszę o zagłosowanie na Koalicję Obywatelską, bo my chcemy zmian i te zmiany chcemy wprowadzić — podsumowała Aleksandra Skowronek, kandydatka na prezydenta Rudy Śląskiej.

Podczas festynu Koalicja Obywatelska przedstawiła także swojego kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego. Został nim były prezydent Rudy Śląskiej - Andrzej Stania. 24 listopada 2000 został on powołany na urząd prezydenta miasta. W 2002 wygrał wybory bezpośrednie na to stanowisko. W wyborach w 2006 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując w pierwszej turze prawie 75% głosów. W 2010 przegrał w drugiej turze z Grażyną Dziedzic, wchodząc w skład rady miasta, do której został wybrany również w 2014. Zaangażował się w działalność partyjną w ramach Platformy Obywatelskiej. Należy również do Związku Górnośląskiego, w latach 1992–1997 był wiceprezesem zarządu tej organizacji, a w latach 2010–2014 pełnił funkcję jego prezesa.

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów na radnych

Komentarze (104)    dodaj »

 • Ania

  100 razy wolę głosować na pis i Wesołego niż na PO

 • Nikt

  Skoro wolisz to bardzo proszę hahaha

 • Rajmund

  ta pietraszewsko to mieszko wogóle w tym okręgu?

 • Pawel38

  NiGdy Powskich warchlakow

 • neutralny

  Na poziomie lokalnym , to czy ktoś należy do Pisu czy PO czy innych liczących sie partii nie powinno w ogóle być brane pod uwagę .Ludzi których mamy wybrać do samorządów ogólnie znamy , a nawet jak nie ,to tu na miejscu możemy ich poznać .Już widzę jaka presja i środki muszą iść z góry z tych ugrupowań ,by obsadzić jak najwięcej miejsc swoimi ludźmi .Wtedy to Warsawka będzie tylko pociągała za sznurki .Posłanka z Rudy ŚL. z ramienia PO już się dwoi i troi by się dobrze wywiązać ze swojej misji , mało się nie ze...a.Wesoły moim zdaniem sam by za bardzo też się nie kwapił ze swoją kandydaturą , ale dyrektywy z centrali są jasne .Robimy wszystko by w każdym mieście mieć swojego .

 • Kuchcik

  Tylko, że Pani Skowronek nie jest lokalnym politykiem. Zasiadała na stołkach typowo politycznych.

 • Swidka

  taaaa, w urzędzie miasta Ruda Śląska zasiadala przez ponad 20 lat niepolitycznie, polityczna jest dopiero od jakiś chyba 4

 • Jo

  Danka sama już nie wie co robić. Ostatni dzwonek. Ale zachowanie żenujące. Kiepski koniec kariery. I córka na pierwszym miejscu listy. Co ona zrobiła? Co robi? Ma nazwisko? Czyżby to wystarczyło? Ludzie nie dajcie się.

 • Stanisław Morajda

  O czym ty człowieku mówisz? Mimo obojętności do D.Pietraszewskiej myślę, że przez te lata wiele dobrego dla Rudy, Śląska zrobiła i wielu ludziom pomogła. Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc żenujące...

 • donna

  Może wyliczysz, co takiego zrobiła, jak pomogła poza tym, do czego była zobowiązana? Bo ja wiem, że popierała swoją rodzinę. Pani Skowronek nie grzeszy zaletami potrzebnymi w UM ani w polityce, ale przez lata dzięki posłance ZASIADAŁA.

 • Jakotako

  A nie wspomniałeś nic o twojej idolce.Grażynka też się wzięła za działanie przed wyborami czy śpi?

 • mieszkaniec-wyborca

  Obiecuje..... teatr..... ciekawe czy bezpłatnie jak komunikacja miejska przed czterema laty.

 • Aga

  teatr to już mamy tu 8 lat

 • z Bykowiny

  Pani Ewa od 10 lat działo na Bykowiniei efekty są, fajno babka jest

 • ANibyPoCo?

  Jasne działa i co? Ile ludzi ja kojarzy? Ta kobieta to jakiś nie wypal czuć u niej tylko własny czubek nosa i chęć dostania stołeczka.przekonacie się wszyscy jak na Was wszystkich się wypnie jak dostanie to co chce

 • Olek

  Hahaha aleś naiwny...

 • Siuks

  Jednak korytodzielnia przyciagęła Rafałka.

 • Anna M

  Pan Wypiór nosi głowę tak wysoko, że w życiu nie oddam na niego głosu. Teraz już wiem po co były te wszystkie imprezki na plantach. Ot wczesnie zaczęta kampania wyborcza. Nadęty z niego bufon.

 • Andrzej Kdz

  Widać, że konkurencja ma wielki strach przed tobą. Rafał masz to wygrać jestem z tobą jak z resztą całe Kochłowice

 • analizator rudy

  5 lat zweryfikuje co zrobi Pan Rafał dla mieszkańców? czy tylko będą niepotrzebne -dzielnie. duzo szumu wokól tego ale kto z tego korzysta bo jesli bezdomni poszli oddac zwoje glosy na niego to wynika ze w Kochlowicach jest mase bezdomnych.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również