Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kochłowice - miejsce działań społecznych!

 • Dodano: 2018-07-05 08:30, aktualizacja: 2018-07-05 07:23

Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska zaprasza na wydarzenia.

Co? Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska podczas comiesięcznego targu garażowego otwiera drugą Książkodzielnię - miejsce, w którym wszyscy mogą zostawić książkę albo wziąć jedną z książek stojących na półce. Tym samym książkom nie trzeba nadawać drugiego życia, bo one nigdy nie umierają. W tym dniu, od godz. 21:00 wystartuje także „Kino Letnie w KochLove”.

Kiedy? 7 lipca 2018 | 16:00 – Targ Garażowy oraz otwarcie KsiązkoDzielnii
                                  | 21:00 – Start „Kino Letnie w KochLove” / film „Rio 2”

Gdzie? Planty Kochłowickie | ul. Do Dworca


To już druga Książkodzielnia, która stanie w Rudzie Śląskiej. Przed otwarciem pierwszej miałem pewne wątpliwości, jednak wraz z członkami Stowarzyszenia postanowiliśmy zaryzykować i nadać byfyjowi drugie życie. Efekt przerósł moje wszelkie oczekiwania - mieszkańcy (i nie tylko!) chętnie korzystają z Ksiązkodzielnii. Codziennie następuje w niej wymiana książek, jedne są dawane, inne brane - spełnia w pełni swoje funkcje. Chcemy rozwijać nasze “dzielnie”, dlatego, dzięki renowacji kolejnego mebla, otwieramy drugą Ksiązkodzielnię. Jej uroczyste otwarcie nastąpi 7 lipca o 16:00 na Plantach kochłowickich, gdzie odbędzie się także targ garażowy. Wszystkich chcących skorzystać z tej niezwykłej biblioteki zapraszam już w sobotę. Sam z pewnością zostawię jakąś lekturę i z miłą chęcią przygarnę nową do domu. - mówi Rafał Wypior, Prezes Stowarzyszenia. W tym dniu wystartuje także Kino Letnie, które w poprzednim roku cieszyło się ogromną popularnością. Przyznam, że frekwencja na seansach przerosła moje najśmielsze wyobrażenia, a wraz z następnymi seansami systematycznie rosła. Zobaczymy jak będzie w tym roku, zaś dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta jakość filmów niezaprzeczalnie wzrośnie. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie kilka filmów dla całych rodzin, z dużą dawką śmiechu, będą też ambitniejsze dla młodzieży i dorosłych. Idea była prosta – zrobić prostą rzecz, która zintegruje rudzian. I z dumą mogę przyznać, że tak się dzieje! – dodaje Wypior

Kochłowice - miejsce działań społecznych!

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Stowarzyszenie Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Jrusz

  Jaka jest szansa na podjęcie takich inicjatyw co mają miejsce w Kochłowicach, tylko że w innych dzielnicach?

 • komar, meszka i kleszcz

  Integrujcie się. Czekamy.

  • komar, meszka i kleszcz
   2018-07-05 16:59
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Off

  Ja też czekam, na Was

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.