Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kochłowice: Przy dwóch przejściach dla pieszych zamontowano sygnalizację akustyczną

 • Dodano: 2020-10-02 13:00

Sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych w Kochłowicach - na rynku oraz w okolicy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Rudzie Śląskiej - została uzupełniona o sygnalizację dźwiękową. Jest to ogromne ułatwienie dla osób niewidomych i niedowidzących. 

Pod koniec września na przejściach dla pieszych w Kochłowicach - na rynku oraz w okolicy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 - zamontowane zostały sygnalizatory akustyczne. Mają one informować osoby niedowidzące za pomocą dźwięku o kolorze wyświetlanego w danym momencie światła. 

Sygnalizatory akustyczne w Kochłowicach zostały zamontowane dzięki interwencji radnego Rafał Wypiora. 

- Jedna z mieszkanek napisała do mnie w tej sprawie w imieniu niewidomego sąsiada. Cieszy mnie fakt, że potrafimy się troszczyć o osoby z otoczenia. Od słów przeszliśmy do czynów. Jedna dłuższa rozmowa w Wydziale Dróg i Mostów i przejścia dla pieszych, które w Kochłowicach nigdy nie zostały przystosowane dla osób niewidomych, wreszcie działają z myślą o nich! - napisał radny Rafał Wypior.

Czy uważacie, że w mieście powinno być więcej takich sygnalizacji?

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Maria

  wiecej patroli i zwiekszenie kwotowe mandatów by sie przydało bo patologia jeździ po Rudzie jak konie po pastwisku, minimalny mandat powinien wynosic 2 tyś zł, nauczyli by sie kultury jazdy i przestrzegania przepisów, zabranie prawa jazdy na dwa lata by nauczyło patologie , a dzieki temu mniej ludzi by gineło na drogach

 • Elektryk

  Sądząc po zwisających przewodach - równie dobrze mogą siedzieć wrony i ostrzegać krakaniem.

 • Marta

  dziękujemy za poparcie Panie Rafale :) Prośba rónież o wstawienie się by na przejsciach dla pieszych , obok stacji Orlen ( strzyżowanie ulic Żymły i Oświęcimskiej ) zamontować na przejściu i jezdni sygnalizację na asfalcie i migającą na znaku, taką jak obok Banku Śląskiego na ul.Oświęcimskiej w Kochłowicach. Dzieci idące i wracające ze szkoły sa ciagle narażone na tych przejściach.

 • Andrzej

  Może od razu całkowicie wstrzymać ruch samochodów...?

 • Natka

  Wreszcie ktoś o tym pomyślał!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.