Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kochłowice: W okresie świąt Bożego Narodzenia JadłoDzielnia zostanie ponownie uruchomiona

 • Dodano: 2020-12-16 15:15, aktualizacja: 2020-12-17 16:33

Jak informują członkowie Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, w okresie świąt Bożego Narodzenia JadłoDzielnia w Kochłowicach zostanie ponownie uruchomiona. 

JadłoDzielnia znajduje się przy ul. Oświęcimskiej 123, naprzeciw banku ING w Kochłowicach. Powstała dzięki wsparciu mieszkańców na zrzutka.pl, zaś stanęła na gruncie, który użyczyło miasto. Prąd do niej zafundowała członkini Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, która mieszka tuż obok. Wielkie otwarcie miało miejsce w styczniu 2018 roku.

W połowie października br. z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano o zawieszeniu działalności JadłoDzielni. Jednak kilka dni temu na fanpage'u Stowarzyszenia pojawiła się informacja, że w okresie świąt Bożego Narodzenia JadłoDzielnia zostanie ponownie uruchomiona. 

- Święta to taki czas, kiedy niestety marnujemy dużo żywności. Robiąc zakupy, pamiętajcie o umiarze, a jeśli się zapomnicie... Wtedy JadłoDzielnia służy pomocą. Co cieszy, bo w ten sposób próbujemy znaleźć domek dla jedzenia, którego mamy w nadmiarze - poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia Lepsza Ruda Śląska. Lepsze Kochłowice.

JadłoDzielnia będzie funkcjonowała od 15 grudnia do 7 stycznia.  Zaś powrót do normalnego trybu działania, zarząd stowarzyszenia przewiduje od razu po ustaniu trudnej sytuacji związanej z pandemią. Obecne zamknięcie JadłoDzielni ma na celu ograniczenie do minimum ewentualnego kontaktu użytkowników.

Do JadłoDzielni można włożyć pieczywo i inne wyroby piekarnicze, warzywa i owoce, konserwy, jogurty, serki czy sery w zamkniętych opakowaniach. W rudzkiej jadłodzielni można też zostawiać rzeczy takie jak kubki i talerze. Nie wolno za to wkładać mięsa, ryb, jajek, alkoholu i środków odurzających, produktów przeterminowanych, nadjedzonych oraz w otwartych opakowaniach.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  Miasto nie informuje jak radzi sobie z bezdomnymi i biednymi, śniadania wydawane są przy kościele w Nowym Bytomiu codziennie, panie charytatywne je przygotowują,mimo zimy nocle[...]ie podobno zamykane są w ciągu dnia, więc te posiłki są jak najbardziej potrzebne.

 • Stenia

  medal dla tego kto wymyslił ta inicjatywa.Koleny krok powinien byc taki by uciąć 100 zł z 500+ i przeznaczyc to dla bezdomnych, kolejne 100 dla seniorów na lekarstwa, jak matki dostana 300 zł zamiast 500 + to nie zbiednieją

 • fyrzicha

  Ciekawe jaktam ze deklem siedz albo luzuje.

 • Karl

  Mam jednak mieszane uczucia co do tych punktów. Idea w obecnych czasach słuszną jak najbardziej, lecz niestety obnaża porażkę państwa. Choć z drugiej strony nawet tu jest tylu kapitalistycznych idiotów że ciężko o się dziwić...

 • Asia

  Dobrze ze otwarta! Staram się ograniczac z kupowaniem ale niekiedy wiadomo jak jest :/

 • o!

  Radny ze stowarzyszenia głosował za podwyżką do 30 zł więc jak coś mi zostanie to wyląduje w kuble. Jak tyle mam płacić to niech śmieciarze mają więcej pracy.

 • Helmut

  To wyrzucaj, łaski nikomu nierobisz

 • boluś

  Dajesz potrzebujoncym"a niy lokalnymu oszołomowi kiery sie kreuje na filantropa.

 • Ziga z Wirku

  100%

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.