Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolorowa Ruda Śląska, czyli Silesia w Kolorze już po raz 8!

  • Dodano: 2022-05-02 09:00, aktualizacja: 2022-05-02 13:48

Pod koniec kwietnia w naszym mieście odbyła się 8. edycja wydarzenia Silesia w Kolorze. Twórcy graffiti z całej Polski zebrali się, aby zmienić tunel przy ulicy Klary w czyste, kolorowe miejsce.

Znów czysto i kolorowo

Most na ulicy Klary od lat padał ofiarą wandali, którzy pokrywali go wulgaryzmami i bazgrołami. Dzięki akcji Silesia w Kolorze most zdobią piękne graffiti, wykonane przez profesjonalnych artystów z całej Polski. Kolejna, 8. już edycja tej akcji odbyła się 23 kwietnia. Most upiększało około 20 artystów ze Śląska i okolic, m.in. z Rudy Śląskiej, Chorzowa, Katowic, Bytomia, Cieszyna oraz Kielc. Relację z wydarzenia możecie obejrzeć poniżej!

Jak to się zaczęło?

Pomysł narodził się około 9 lat temu w głowie organizatora akcji, Piotra Borysa. Zauważył, że most przy ulicy Klary jest wciąż dewastowany, nawet tuż po odświeżeniu.

- Opiekun mostu wpadł na pomysł żeby namalować  na nim graffiti – pomysł się spodobał i został przyjęty w radzie miasta. Zgadałem się z opiekunem mostu, dogadaliśmy szczegóły i skrzyknąłem się z zaprzyjaźnionymi grafficiarzami z całego Śląska i okolic, postanowiliśmy, że nadamy temu smutnemu miejscu troszkę koloru. – mówi pomysłodawca akcji, Piotr Borys.

Prace artystów ulicznych bardzo spodobały się mieszkańcom miasta, dlatego grafficiarze co jakiś czas spotykają się, aby odświeżyć swoje prace i dodać nowe. 

- Most nie jest już dewastowany, chuligani, którzy pisali po moście, szanują i doceniają naszą pracę. – mówi Piotr Borys.

Czy akcja odbędzie się również za rok? Okazuje się, że nie jest to pewne – na ten moment kolejna edycja wydarzenia stoi pod znakiem zapytania.

Komentarze (2)    dodaj »

  • fafik

    Dziwnym trafem kolorowa Ruda jest kolorowa tylko w jednym kolorze. Niebieskim. Wynik posunięcia przedwyborczego Pani Dziedzic. Ciekawe czy jest takie drugie miasto w Polsce czy nawet na świecie. I druga sprawa. Kto to oceni że "artystyczne graffiti" jest bardziej artystyczne niż inne "artystyczne" graffiti. tyle że w kolorze niebieskim. Niektóre są wcale udane . Żeby była jasność - jestem przeciwny zarówno jednemu, jak i drugiemu graffiti - importowi z gett kolorowych ale już w innym kolorze

  • Hanys

    Dobrze że przyjechali z Kielc oraz z Kielc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również