RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komediowe czwartkowe popołudnie na osiedlu Kaufhaus [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-08-17 08:45, aktualizacja: 2021-08-17 09:24

W czwartek 12 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 na osiedlu Kaufhaus odbyło się widowisko plenerowe „Różowisko, czyli śląskie kwiotki” w wykonaniu artystów z Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA w Rybniku.

Spektakl grany był w gwarze śląskiej pomiędzy familokami przy ul. Podgórze

Zawierał elementy teatru tańca, akrobatyki i wykonywany był do muzyki na żywo w składzie gitara basowa, saksofon i perkusja. Była to ubrana w komediowy sznyt dynamiczna historia młodych ludzi zabiegających o swoje względy, która w niecodzienny sposób dała się porwać licznie zgromadzonej widowni i rozbawiła do łez. Oprócz zabawnego dialogu nie zabrakło też łowienia ryb z okien familoków, nauki tańca, jazdy na rowerze, przechadzki szczudlarza, chlustu wody z wiadra czy motywu tytułowych róż jako nie tylko rekwizytów i barwnej dekoracji, ale też jako miłej pamiątki po spektaklu dla publiczności.

Teatr w plenerze zapewnił doskonałą możliwość interakcji aktorów i muzyków z dziećmi i dorosłymi, a tym samym nietuzinkową rozrywkę dla rodzin. Pomysł uczestników PAL na zaproszenie grupy teatralnej do swojego miejsca zamieszkania kolejny raz okazał się strzałem w dziesiątkę. Młodzi zdolni aktorzy, tancerze i muzycy, porywający scenariusz oraz gwarancja dobrego humoru – tak można podsumować to kulturalne czwartkowe popołudnie.

Uczestnicy PAL serdecznie dziękują wszystkim za przybycie, a szczególnie Zastępcy Prezydenta Miasta Panu Michałowi Pierończykowi, radnym Pani Stefanii Krawczyk i Panu Henrykowi Piórkowskiemu, Dyrekcji MOPS oraz oraz oczywiście swoim sąsiadom.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Byłam

    Było rewelacyjnie!

  • boluś

    Kiej tak wejrzeć na piyrszy rząd ' to faktycznie KOMEDYJA i wyszczerzone KOMEDIANTY !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.