Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-11-01 08:45, aktualizacja: 2021-11-01 08:53

Zmiana rozkładów jazdy, specjalne linie autobusowe i bezpłatna komunikacja miejska w dniu 1 listopada – tak Zarząd Transportu Metropolitalnego szykuje się do nadchodzącego okresu Wszystkich Świętych.

W tym czasie na drogach pojawią się korki, a na cmentarzach tłumy osób chcących uczcić pamięć o zmarłych krewnych. Lepiej zostawić samochód pod domem i skorzystać z komunikacji miejskiej. Tym bardziej że w dniu Wszystkich Świętych będzie ona darmowa.

1 listopada podróż komunikacją miejską będzie bezpłatna

ZTM zapowiada, że w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej pojawi się kilka zmian. Modyfikacje te mają ułatwić pasażerom poruszanie się między cmentarzami w okresie Wszystkich Świętych. Co się zmieni? 

Zgodnie z planem część linii autobusowych będzie obsługiwana taborem o większej pojemności. Od soboty, 30 października, na terenie Metropolia GZM będą kursować specjalne linie autobusowe. Przypominamy też, że 1 listopada podróże autobusami, tramwajami i trolejbusami będą bezpłatne.

Zmiany w komunikacji miejskiej pojawią się już 29 października i będą obowiązywały do 2 listopada.

 • 29 października 2021 r. na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze (szkolne / niewakacyjne).
 • 30 października 2021 r. na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty (niewakacyjne).
 • 31 października na liniach tramwajowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty (niewakacyjne), a na liniach autobusowych - rozkłady jazdy ważne w niedziele (niewakacyjne / niehandlowe) i święta.
 • 1 listopada 2021 r. (poniedziałek - Wszystkich Świętych) na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty (niewakacyjne).

Uwaga! Przed wyjściem z domu lepiej sprawdzić dokładny rozkład jazdy komunikacji miejskiej na stronie www.rj.metropoliaztm.pl, ponieważ ZTM zaznacza, że przewidziano też wyjątki i niektóre linie będą kursowały według innych rozkładów jazdy.

Specjalne linie autobusowe

To nie koniec zmian, bowiem uruchomionych zostanie 15 dodatkowych linii specjalnych. W Rudzie Śląskiej będzie kursowała linia C9. Oto lista jej przystanków:

Komentarze (4)    dodaj »

 • Krystyna z gazowni

  Wszystko ładnie, ale są dzielnice gdzie dla schorowanych lub starszych osób dojście na cmentarz (duża odległość od przystanku) graniczy z cudem. Przykładowo Ruda 1 z Wolności na Porębską jest bardzo duża odległość. Kiedyś jeździł z starego osiedla tam na cmentarz mały autobus, ale Dziedzicowej to przeszkadzało.

 • Stev

  Fajnie

 • Haha

  Znow [...] dostaje coś za free

 • Padre

  No i git. Roz do roku moga się karnąć

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również