RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koniec z maseczkami! Rząd znosi obostrzenia

 • Dodano: 2022-03-24 09:30, aktualizacja: 2022-03-25 13:52

Rząd podjął decyzję o zniesieniu obostrzeń w Polsce. Od przyszłego poniedziałku nie będziemy już musieli nosić maseczek oraz zmienią się zasady izolacji domowej i kwarantanny.

Od poniedziałku zniesiony obowiązek noszenia maseczek

W czwartek 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił ważne zmiany dotyczące aktualnych obostrzeń. Od poniedziałku 28 marca nie będzie już obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – powiedział Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednocześnie minister rekomenduje, aby używać maseczek w miejscach dużych skupisk ludzi.

Zmiany w zasadach izolacji i kwarantanny

Drugą ważną zmianą, która wejdzie w życie od 28 marca jest zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny dla współdomowników i osób przyjeżdżających do Polski. 

– Pacjenci zakażeni będą na zwykłych zasadach dostawali zwolnienia lekarskie i oczywiście mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid – przekazał minister.

W środę 23 marca badania potwierdziły 10 437 zakażenia SARS-CoV-2, w tym 1088 powtórne. Z powodu COVID-19 zmarły 124 osoby.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Rudi

  I zas byda ogladac te paskudne mordy klientow, byda czuc jak im z ust smierdzi, beda widziec te pryszcze i nieumyte zymby. A tak to przynajmi mozna bylo ziewac i sie nie cza bylo zaslaniac

 • Jadwiga

  Będę bojkotowała sklepy, które obsłużą klientów bez maseczek.

 • Rada Meneliczna

  Znoszą głównie dlatego, że Ukraińcom nie wypada dawać mandatów, poza tym pisdy szykują się na wybory, dlatego nie należy się już bać tego wirusa, on jest w odwrocie. Przynajmniej do wyborów, a po wyborach 5, 6 i 7 fala na raz.

 • Pyzdra

  Znosi maseczki ale rekomenduje żeby je nosić (dla mnie skupiska ludzi to sklepy i galerie) gdzie tu sen i logika - więc dalej trzeba nosić oczywiście kto chce.

 • Wiktor

  No i po co ta zmiana ludzie już przywykli do noszenia gaci na twarzy.

 • and

  Śmiech na sali.. corona się skończyła bo teraz jest większy problem, wojna na Ukrainie.

 • ***** ***

  Putinowi to nagroda Nobla sie należy w 48 godzin wyleczył cały świat z Corona Świrusa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.