Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koronawirus w parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie

 • Dodano: 2020-10-23 10:30

Wszyscy księża z parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie zostali objęci kwarantanną. Jak się okazało, jeden z duchownych zakaził się koronawirusem. W sobotę wieczorem i przez całą niedzielę msze będą odprawiane w kościele przez kapłanów z sąsiednich parafii.

- Kochani Parafianie, z przykrością musimy powiadomić, iż decyzją Sanepidu wszyscy księżą przez najbliższe dni pozostajemy na kwarantannie (a ks. Adam z tej racji, że ma pozytywny wynik SARS-CoV-2 pozostaje w pełnej izolacji domowej) – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

W związku z kwarantanną duchownych, msze św. będą przez nich odprawiane w zwykłych godzinach o 7:00 i 18:00 w kaplicy na probostwie, bez obecności parafian. Chętne osoby w tych godzinach mogą zebrać się w kościele, gdzie będzie odprawiona Liturgia Słowa z udzieleniem Komunii Świętej przez Nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej.

- Zapraszamy Was w tym samym czasie do wspólnej modlitwy w kościele, gdzie będzie odprawiona Liturgia Słowa z udzieleniem Komunii Świętej przez Nadzwyczajnego szafarza. Nabożeństwa różańcowe pozostaną bez zmian o 17:15 – poinformowali duchowni.

Zawieszona została także praca parafialnej kancelarii, jednakże wszelkie niezbędne informacje można otrzymać drogą telefoniczną. W sobotę wieczorem o 18:00 i przez całą niedzielę msze będą odprawiane w kościele przez kapłanów z sąsiednich parafii.

- Bardzo przepraszamy za powstałe utrudnienia, pozdrawiamy Was i pamiętamy w modlitwie o całej parafii - dodali duchowni.

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: fot. FB parafia św. Michała Archanioła w Orzegowie

Zobacz także

Komentarze (49)    dodaj komentarz »

 • Stenia

  nie ma kogo załować

 • Logik

  Odpowiedź dlaczego w kościołach jest dużo zakażeńBo nie przeszczgają zasad.Zarówno księża jak i parafianie.Że księża nie przeszczgają zasad to się bardzo dziwię (przecież to wykształceni ludzie(chyba że robią to celowo). Zaś w przypadku parafian że nie przeszczgają zasad to sprawa ma się tak: czytaj za Wikipedią co znaczy słowo Parafianin:Parafianin to ciemnota , gawiedż , niedouk itp. I tak Was traktuje kler .

 • Truda

  Księża nie są jakoś szczególne wykształceni, seminaria to nie są jakieś wymagające szkoły. A nawet jak tam któremuś nie szło a był gorliwy to skończył.

 • Janusz

  Jak chcesz siebie określić "logikiem" to po pierwsze zacznij od siebie i wypleń złośliwości Twojego charakteru! Po drugie doucz się polskiej ortografii. Zacznij od tego że słowo "przeszczegam" jakim się posługujesz pisze się poprawnie "przestrzegam"! Życzę zdrowia Panie "Logik".

 • Noelka

  Kogoś nazywasz nieukiem,a sam robisz błędy ortograficzne.Kup sobie słownik.

 • Lucyfer

  Bóg karze owieczki czarne.

 • Krystyna

  przejmujecie sie jakimis tam kosiołami, skoro sa takie swiete to czemu ich sługusy sie zarażają, módlcie sie dzien i noc moze niebiosa wam pomogą, ale nie zarażajcie porzadnych ludzi, pozamykajcie bramy kosiołów i siedzcie tam

 • Torcida

  W szkole podstawowej nr 36 w orzegowie także covid ,,do 6 listopada zamknieta

 • enct

  to niemożliwe przecież ich chroni nadludzka siła tak powiedział jeden z waszych to nie moje wymysły a tu proszę i co teraz księdze zrobicie? różaniec? czy lekarstwa z apteki? nooo bądźcie konsekwentni jak średniowiecze to średniowiecze ZAKAZ WSTEPU DO APTEKI modlić nie o zdrowie i tyle w temacie TO MACIE KARE ZA TO JAK TRAKTUJECIE KOBIETY

 • Truda

  Powiem więcej.Jeden wysoko postawiony z tej czarnej mafii powiedział, że covid to kara za homoseksualizm, po czym sam zachorował. Samozaoranie level master.

 • Barbara

  Nie bluźnij nie znasz dnia ani godziny

 • Adi

  Kościół od 2 tys. lat głosi i wypełnia cały czas tę samą misję, m.in. o obronie życia, więc nie siejcie propagandy. A że ktoś dopiero teraz to zauważył to bardzo dobrze bo to znaczy, że nauka kościoła jest skuteczna.

 • boluś

  Chyba niy znosz Historii Kościoła? Poczytej. Pomnóż kożdy rok z tych 2tysi bez jakieś 500tysi do mln.ofiar rocznie wojen religijnych. I z grubsza określisz bilans Obrony Życia bez Kościół.

 • Arleta

  W Polsce obowiązuje język polski analfabeto.

 • Dodebila

  Enct chciałeś zabłysnąć, zrobiłeś z siebie idiotę

 • Zobk

  Ja w ogóle się dziwę że katolicy, a w szczególności księża, chodzą do lekarza, poradni, szpitala, biorą leki itp. Jak Bóg będzie chciał to pożyja a jak nie to nie. Dlaczego walczą z wolą boską ? Obłuda czy jednak stek kłamstw ?

 • Michał

  Co za brednie, to wspólna odpowiedzialność za grzechy innych?

 • alik

  A teraz na jeszcze Goduli po pogrzebie ks.Małyska

 • Editt

  No to...niech mi ktoś powie....skorow czwartek poczuł się źle i zaslabnął...to po co do DPS przyszedł i Msze odprawial?

 • Rodzic

  W Szkole Podstawowej 40, ponad 300 osób zostało uziemionych przez katechetkę... Ciekawe, kto zapłaci nam, rodzicom za poniesione straty finansowe przebywającym na kwarantannie. Może warto wybrać jedno miejsce, zarażać w kościele starszych, albo w szkole niewinne dzieci.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.