Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej "Senior"

 • Dodano: 2020-10-22 15:30

9 pracowników oraz 2 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Rudzie Śląskiej zostało zakażonych koronawirusem. 45 osób z obsługi przebywa obecnie na kwarantannie. 

W czwartek 22 października w Rudzie Śląskiej potwierdzono 41 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak się okazało, spora część zakażonych osób pochodzi z ogniska w Domu Pomocy Społecznej Senior przy ul. Puszkina w Rudzie Śląskiej.

- Niestety, mam też kolejne złe wieści – w DPS Senior przy ul. Puszkina koronawirusem zakaziło się 2 pensjonariuszy i 9 pracowników. Z kolei 45 osób z obsługi przebywa na kwarantannie. 12 z nich przebywa na stałe w DPS - napisał Krzysztof Mejer.

Jak poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, w piątek i sobotę wszystkim podopiecznym i personelowi działu opiekuńczo-terapeutycznego zostaną wykonane wymazy. 

- Chciałbym podkreślić, że to pierwsze takie przypadki w orzegowskim DPS-ie i dzięki podjętym tam działaniom bardzo długo udawało się skutecznie chronić tamtejszych mieszkańców, których jest aż 175 - dodał wiceprezydent.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi 22 października, w Rudzie Śląskiej od początku pandemii 1584 osoby zostały zakażone koronawirusem. 1222 osoby przebywają obecnie na kwarantannie, 29 jest hospitalizowanych. 27 osób zmarło. Mamy też 1190 ozdrowieńców.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Anonimus

  Teraz nie będzie koronawirus tylko korona świrus ...szkoda pracowników fizycznych ....za psią kase a BIUROKRACJA zbiera kase prace zdalna lol powinni podgiąć rękawy i im pomoc !!

 • *******

  Biedne te starsze schorowane osoby. Ale personel też jest w trudnej sytuacji. Nie możnaby wysłać tam kogoś do pomocy?

 • Pielegniarka

  Co zrobic aby sanepid zrobil personelowi i mieszkanca wymazy nam.nie chca zrobic pomimo jednej chorej osobie to co panstwo mowi to wszystko klamstwa rzeczywistosc jest zupelnie ibba

 • ehs

  To straszne co przechodzą te starsze osoby, pozostawione same, bez odwiedzin rodzin. Wiele z tych osób pewnie nawet nie rozumie co się dzieje, czują się opuszczeni przez najbliższych. Złe czasy nastały ;/

 • tomtom

  Na szczęście duszpasterz ich regularnie odwiedza.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.