Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradzież w rudzkim sklepie z AGD. Łupem padły... roboty odkurzające!

 • Dodano: 2021-02-15 07:45, aktualizacja: 2021-02-15 11:45

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech złodziei, którzy w zuchwały sposób ukradli ze sklepu roboty odkurzające wartości ponad 7 tys. złotych. Trzech młodych mieszkańców Zabrza wpadło dzięki spostrzegawczości jednego z mieszkańców naszego miasta. Śledczy z przedstawili im zarzuty, a za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Zuchwała kradzież w sklepie AGD

Policjanci zostali powiadomieni, że z jednego z rudzkich sklepów z elektroniką i AGD dwóch młodych mężczyzn ukradło cztery markowe roboty odkurzające. Wartość skradzionych sprzętów oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcy po wejściu do sklepu chwycili za pudełka z odkurzaczami i szybko wybiegli. Personel sklepu pomimo prób nie był w stanie zatrzymać złodziei. Sprawą zajęli się mundurowi z rudzkiej komendy, którzy otrzymali informacje od mieszkańca pobliskich bloków, że złodzieje odjechali samochodem w kierunku Zabrza.

Młodzi mieszkańcy Zabrza już z zarzutami!

Policjanci sprawdzili dane samochodu, które doprowadziły ich do powiązanego z kradzieżą młodego zabrzanina. Na podstawie informacji od zatrzymanego, szybko dotarli do dwóch kolejnych bardzo młodych przestępców. Zatrzymani to 16,17 i 20-letni mieszkańcy Zabrza. Jeden z zatrzymanych na swoim sumieniu miał już więcej konfliktów z prawem, interesowali się nim również inni policjanci.

Komentarze (27)    dodaj »

 • kibic 100 %

  gdzie jest największa patologia kiboli? na śląsku. Biją sie miedzy sobą zamiast sie zjednoczyć stworzyć jeden dobry zespól i grać przyzwoicie sportowo.Jakos nie ma zespołu a cymbały walcza o terytorium, chorzy ludzie...

 • jo...

  no i jak tu nie kraść np ochraniacz z biedrony z Nowego Bytomia ten wysoki w czasie szychty to 10 razy jest na placu na cygarecie albo chodzi i sprawdza co robią dziewczyny na magazynie to potem złodziej robi co chce na sklepie.

 • Nb

  To go zmień

 • lyjo

  Kiedyś żony zajmowały się domem, a teraz trzeba szukać alternatywy w postaci robotów sprzątających. Teraz kolej na roboty gotujące, łóżkowe, wychowujące dzieci...;)

 • nina

  Kobiety poszły wreszcie po rozum do głowy.

 • facet

  Faceci także, coraz mniej dobrze zarabiających facetów bierze sobie słodkie idiotki za żony.

 • Karl

  Bo teraz jak jakoś kobieta nie robi to zaroz znajdzie się jakiś tęczowy liberał i nazwie ją pasożytem i patologią. Nie po to 30 lat likwidują zakłady produkcyjne w których chop mógł zarobić na utrzymanie rodziny, nie po to 30 lat wpaja się mentalność niewolnika ekonomicznego, żeby się teraz jakoś kobieta nie szła do roboty na śmieciówce...

 • kasztan

  Hmmm, czy zarobki nie są uzależnione od wykształcenia, fachu, sprytu, pomysłu na własne życie? Jeżeli ktoś studiuje politologię, kulturoznawstwo, socjologię, gender i inne śmieciowe kierunki to wie jakie stawki oferuje rynek pracy za takie specjalizacje. Ba, dzisiaj ze świecą szukać dobrego murarza, tynkarza, mechanika, spawacza, elektryka czy elektronika. No, ale dzisiaj "wszystkie som wykształcone" i walą na kasie w biedrze :-).

 • Karl

  Nie są, są uzależnione w większości od znajomości, ewentualnie od przypadku. Bez szczęścia w ww. Pozostaje w większości umowa śmieciowa lub najlepszym przypadku umowa o pracę za stawkę minimalną. Generalnie mowa była o kobietach, czy mam rozumieć że w kapitaliźmie mają się zająć murarstwem, tynkarstwem itp. ?! No ja, pewnie no nowoczesnych biznesmenów wszystko jest lepsze od zajmowania się domem, kiedyś to miały przynajmniej traktorem jeździć...

 • cyps albo zyps

  Jaki problem, jest równouprawnienie. W ZSRR kobiety murowały, tynkowały, jeździły traktorami, budowały huty i elektrownie a po pracy wychowywały dzieci. Zapomniałem, że dzisiejsze równouprawnienie polega na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich dla kobiet... Resztą mają zając się głupi faceci.

 • Karl

  Pomina durnota wykonywania we zawodów przez kobiety, bo i żooden tępy kapitalista tego nie pojmie, ale wiesz może że w tym ZSRR, podobnie jak w PRL zresztą istniały przedszkola całodobowe, tak że się dziecko przed szychtą zanosiło i odbierało po, a nie tak jak dzisiej że o 17-tej zawiero się ostatni spust i często nie ma szans z tego powodu znaleźć jakiejkolwiek roboty kobiecie ? Tak to właśnie kapitalizm wykluczo z rynku pracy...

 • cyps albo zyps

  Nie ma potrzeb to i nie ma przedszkoli 24h. Gdyby ktoś widział w tym interes to takowe by już powstawały. Durnotą jest ograniczanie kobiet i zakazywanie im nawet najprostszej/najcięższej pracy, np.: noszenie cegieł, kopanie rowów, mieszanie zaprawy/betonu, noszenie worków w magazynie czy praca przy śmieciarce. Teraz wszystkie "po studiach" i tylko biurowa praca. Problem polega na tym, że często po tych swoich "nowoczesnych studiach" nadają się jedynie do tarcia chrzanu a nie pracy zarobkowej.

 • cap

  Znam kobiety: elektormechaników, automatyków, elektryków, jeżdżące TIR-ami, inspektorów budowlanych, inżynierów bezpieczeństwa IT, inżynierów instalacji sanitarnych czy inżynierów BHP. Nie wpsominając o branży "leczniczej". Noooo, ale jak się widzi tylko "biedne kobietki w kapitalizmie" a nie rzetelnie bierze się za swoją przyszłość do pracuje się na śmieciówkach i narzeka... po socjologiach i innych G**** kierunkach.

 • Karl

  Ło kule, Ty to znosz tych dziołchów, że też nie znosz jakiś co fedruje na przodku, no chyba że żeś o nij zapomniał...Ps. Ja inżynier BHP to napewno znajdzie dobrze płatno robota, bo tak mało jest ich przecie na rynku...

 • Pracownik lutowy

  Dyskusja z tobą to jak gadanie do ściany, albo nie, nawet gorzej. Ściana przynajmniej nie gada głupot.

 • mario

  wszystkie dzielnice rudy slaskiej powinny byc monitorowane oraz cmentarze

 • Karl

  I generalnie każdy powinien mieć jeszcze kamera w chacie, oczywiście z mikrofonem i może głośnikiem, coby szło ewentualnie delikwentowi zaroz nagany ustnej udzielić. Skąd się takie cóś biere...

 • krezus

  A kto będzie patrzył w te monitory i pilnował tych miejsc? Jacyś chętni za najniższa krajową?

 • monitoruj

  i odbyty też monitorowane, wszystko monitorowane..

 • Ksawery

  pozamykac tych młodych hanysów i dożywotnie ciężkie prace im dać

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również