RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kryzys w rudzkiej Platformie Obywatelskiej trwa. Odeszło 24 kolejnych członków

 • Dodano: 2020-10-06 15:15

Kryzys w rudzkiej Platformie Obywatelskiej trwa. Oprócz Aleksandry Skowronek i Danuty Pietraszewskiej, na znak protestu odeszło 24 kolejnych członków miejskiego koła.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o rozwiązaniu rudzkiego koła PO przez szefa Rady Regionalnej Platformy Obywatelskiej - Wojciecha Saługę. Miała to być to kara za ciągnący się latami konflikt z prezydent Grażyną Dziedzic, który pchnął rudzką PO w nieformalną koalicję z PiS. Przewodnicząca Koła PO w Rudzie Śląskiej - Aleksandra Skowronek, została zawieszona w prawach członka partii. Sprawą miał zająć się sąd koleżeński w PO. Tak się jednak nie stało, ponieważ w piątek Aleksandra Skowronek sama poinformowała, że opuszcza szeregi partii. Taką samą decyzję podjęła była wieloletnia wpływowa posłanka Danuta Pietraszewska.


Czytaj więcej: Aleksandra Skowronek i Danuta Pietraszewska zrezygnowały z członkostwa w PO


Jak informuje Dziennik Zachodni, wczoraj w Rudzie Śląskiej spotkali się działacze koła, którego szefową była Skowronek i 24 z nich na znak protestu postawiło odejść z partii. Jak napisała w mediach społecznościowych Aleksandra Skowronek "cdn.". Co może sugerować, że będą odchodzić inni działacze.

Można zauważyć, że członkowie rudzkiego koła podzielili się na dwie grupy - sympatyków Aleksandry Skowronek oraz zwolenników Urszuli Koszutskiej. Ta druga otrzymała misję zorganizowania partii na nowo w Rudzie Śląskiej. Radna sejmiku województwa śląskiego zauważa, że już pierwszego dnia po pojawieniu się informacji o możliwości konstruowania nowych struktur, "chętnych do wspólnego budowania silnej i współpracującej formacji było wielu".

– Otrzymałam misję budowania nowych struktur Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej i podejmuję się jej z ogromną pokorą i odpowiedzialnością. To poważne wyzwanie, mające na celu budowanie mostów pomiędzy wszystkimi członkami rudzkiej organizacji, nowymi środowiskami, a także osobami, które pragną się zaangażować w projekt pt. Platforma Obywatelska. Już w pierwszym dniu po pojawieniu się informacji o możliwości konstruowania nowych struktur, chętnych do wspólnego budowania silnej i współpracującej formacji było wielu. To cieszy i wzmaga motywację do ciężkiej i rzetelnej pracy. Jednak musimy pamiętać, że nikt w pojedynkę nie zbuduje siły obywatelskiej. Dlatego apeluję i proszę o pomoc - mówiła Urszula Koszutska w wywiadzie dla Wiadomości Rudzkich.

Urszula Koszutska zaprosiła członków i sympatyków PO do współdziałania.

- Zbudujmy wspólnie silną PO w Rudzie Śląskiej. Do tego zadania potrzeba wielu wspaniałych, mocno zaangażowanych ludzi, chętnie współpracujących i tacy są w naszej rudzkiej organizacji. Serdecznie zapraszam członków i sympatyków PO do współdziałania. Liczę na ich wsparcie w tworzeniu czegoś nowego, dynamicznego i demokratycznego. Do budowania nowej tożsamości rudzkiej struktury Platformy Obywatelskiej opartej na dobrych tradycjach - mówiła Urszula Koszutska.

Jak dalej potoczą się losy rudzkiego PO? Tego dowiemy się pewnie już niedługo. Na razie wiadomo, że do trzech miesięcy w Rudzie Śląskiej odbędą się wybory nowych władz koła.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • Senior z Rudy

  Zakładam, że nowe struktury zakłada się by usankcjonować koalice z prezydent, o którą tak bardzo Koszutska se stara od lat. Co na to my mieszkańcy??? Mam nadzieje, ze radni nie zmienia zdania i dalej będą stać po stronie mieszkańców. Pożyjemy zobaczymy.

 • BUHAHAHA

  Teraz zapiszą się do tęczowej nowoczesnej a Grażka z nimi jako pachołek Czajkowskiego Rafkała

 • zigfrid

  Ależ wy pisowcy jesteście żałośni. Wciąż ta gadka o lgbt jak adolf o żydach. Ilu znacie gejów pajace ? Tak piszecie jakby ich było tysiące w Rudzie. W moim zakładzie pracy nie ma ani jednego a jest spory. W całej znanej mi rodzinie (również ze strony żony) nie ma ani jednej osoby LGBT. I to ma być k.. największy problem Polski ???? Ochu.eliście ? I do tego ciągła gadka o oczy[...]ni w Warszawie. Prezydent miasta jest prezesem ichnich wodociągów czy dyrektorem oczy[...]ni ? On podejmuje decyzje o przetargach czy remontach ? Równie dobrze można zawalić to na Dudę. Wy zwyczajnie jesteście pozbawieni rozumu. Lubię z kimś podyskutować na argumenty i fakty ale z wami się nie da. Same farmazony.

 • No jak to?

  Rozmowa z PiSowcem wygląda w skrócie mniej więcej tak:- Dlaczego głosujesz na PiS?- Bo na reszcie ktoś mi coś dał (i tu następuje cała wyliczanka: 500+, 13 emerytura itp.).- A o ile więcej teraz płacisz w sklepie, na stacji benzynowej niż przed tym wszystkimi +?- Ale mnie jeszcze nikt nigdy niczego nie dał...... i w zasadzie na dalszy ciąg szkoda czasu, bo jak komuś nie przeszkadza, że ktoś mu dał 500 a wziął jakieś np. 700, to nie pogadasz. I tak jest z każdym tematem. No chyba, że miałbyś ochotę z takim kimś ruszyć np. na Berlin, to i owszem, nawet ci kosę pomoże naostrzyć.

 • qpa

  Chyba żeby kupić wymarzonego Golfa III :)

 • Emeryt

  A co zapisali się do PiS u ? Mają rację bo jak PiS rządzi to nawet na szczepionkę na grypę trzeba mieć znajomości w kręgach rządowych !

 • POstkomuchy

  Do PiS złodziei i alkoholików nie przyjmują po co ci szczepionka jak powiedziała twoja guru Kopacz cieszmy się jesienią

 • olo

  Obudź się człowieku :) Za czasów PiS firmy państwowe przekształciły się w filmy rodzinne :) Afera goni aferę tylko że TVP o tym nie mówi bo jest firmą rodzinną a zero ich nie ściga bo swoich się nie goni. PiS to komuna pełną gębą. Myślisz że jak powiesz na innych "komuchy" to cos zmieni ? Niczym nie różnicie się od PZPR a w Polsce wprowadzacie nowy PRL. Pewnie tych czasów nie pamiętasz bo inaczej nie gadał byś takich głupot.

 • Pracownik październikowy

  Buahaha nie przyjmują, bo mają ich już w PiS za dużo

  • Pracownik październikowy
   2020-10-07 19:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Elian

  Zawsze głosowałem na PO, ale po tej rudzkiej płakać nie będę.

 • Wyborca

  PO jest partią finansowaną przez Niemiecką Grecję i popieranie słowa wypowiedziane przez panią Berley o zgłoszeniu Polski i Węgier więc kandydujcie sobie w Berlinie w Niemczech kto jest przeciw własnej ojczyźnie to zdrajca narodu

 • boluś

  No i CUDNIE! Czas na nostympne [...]iane partyjki/lokal mafie/.Tzw.[...]o korytnicze.

 • Mimoza

  Jestem za p. Koszutską.Inni mają wypisany na twarzy alkoholizm

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.