Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer w Radiu Piekary o zapisie "bezkarność plus" – „To jest obrzydliwe"

 • Dodano: 2022-03-11 08:00, aktualizacja: 2022-03-11 09:58

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer był gościem Marcina Zasady na antenie Radia Piekary. Głównym tematem rozmowy była pomoc obywatelom Ukrainy oraz ustawa dotycząca udzielania tej pomocy. Mejer ostro wypowiedział się o zapisie nazywanym złośliwie „bezkarnością plus”.

Wiceprezydent gościem Rozmowy Dnia

10 marca na antenie Radia Piekary Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej, był gościem Marcina Zasady w programie „Rozmowa Dnia”. Na językach Polaków od środy jest ustawa o pomocy uchodźcom z Ukrainy, która oprócz wprowadzenia wsparcia finansowego dla osób oferujących pomoc Ukraińcom, zawiera także kontrowersyjne zapisy. Mowa tutaj o „bezkarności plus”, która zwalnia urzędników od odpowiedzialności za wcześniej podejmowane decyzje np. podczas epidemii. Premier Mateusz Morawiecki zasugerował, że zapis do ustawy dodano na prośbę samorządowców. Zapytany o to Mejer zareagował jednoznacznie.

- Nikt z samorządowców nie prosił o taki zapis. Wykorzystywanie tego, co się dzieje na Ukrainie do załatwiania spraw sprzed kliku miesięcy jest obrzydliwością. – podkreśla wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Zaznaczył także, że zna stanowisko w tej sprawie prezydentów większych miast i zapewnia, że prośba o dodanie takiego zapisu do ustawy z pewnością nie wyszła od samorządów.

Ruda Śląska dla uchodźców

Ustawa, o której mowa, wprowadza również wiele przepisów mających pomóc polskim miastom skoordynować pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Obywatele Ukrainy będą mogli starać się o przyznanie różnych świadczeń socjalnych oraz nadanie numeru PESEL. Krzysztof Mejer podkreśla, że obecnie samorządy czekają na konkretne wytyczne, ale Ruda Śląska już powoli przygotowuje się do akcji na szeroką skalę. 

Zapytany o liczbę uchodźców przyjętych w Rudzie Śląskiej odpowiada, że dokładną liczbę będzie dało się ustalić już niebawem.

- Według naszych oficjalnych danych przyjęliśmy około 150 uchodźców w Rudzie Śląskiej, ale to nie są pełne dane, dlatego że wielu z nich trafia bezpośrednio do rodzin rudzkich. Myślę, że dokładne dane będziemy mieli pod koniec marca, gdy pierwsi uchodźcy będą wyrabiać sobie PESEL. Uważam, że na ten moment mamy w Rudzie Śląskiej co najmniej 300 uchodźców – mówił Krzysztof Mejer na antenie Radia Piekary. 

Dotychczas nie pojawiły się żadne prawne ustalenia dotyczące edukacji dzieci uchodźców. Do rudzkich szkół zgłosiło się już 10 dzieci, 3 ubiegało się o przyjęcie do przedszkoli. Mejer zapewnia, że miasto chce zatrudniać nauczycieli posługujących się językiem ukraińskim, aby ułatwić dzieciom naukę w szkole. Personelu będzie szukać także wśród uchodźców. 

Komentarze (20)    dodaj »

 • boluś

  Obrzydliwo to jest bezkarność Urzyndasów i Samorzondowców kiero trwo już bez mała 32 roki czego jaskrawym przykładym je tyn KsRAJ i Ruda §ląsko ! Do tyj pory niy potrzebowali na to specjalnyj Ustawy ! [...]ali NOS bez specjalnego zabezpieczenia !

 • wyborca

  To obrzydliwe gdy Ktoś w ten sposób manipuluje zapisem ustawy używając idiotycznych słów opozycji , która z nienawiści do rządzących próbuje rożnymi kompromitującymi ich metodami dorwać się do władzy. Krzysztofie Mejer zajmij się sprawami miasta , a nie tym czym nie masz.Opluwasz ten rząd z każdej strony ,a dobrze wiesz ,że tyle pieniędzy ile dostało miasto za rządów PIs w w najmniejszym stopniu nie dostało wcześniej od nieudacznika Tuska.Poza tym wyjaśniasz ludziom na antenie rzeczy o których nie masz pojęcia .Zostaw to tym co tę ustawę uchwalili niech się tłumaczą przed dziennikarzami .To tak jakby się tuska zapytać o cokolwiek co związane jest z Pisem.Nie idź tą drogą .

 • no to co?

  Panie Mejer obrzydliwe jest to jak europosłowie PO wciąż głosują przeciw Polsce tylko po to aby zaszkodzić i samemu dorwać się do koryta.

 • dobry komuch pisowski

  przeciwko bezprawnym i bezkarnym złodziejstwem (respiratory, maseczki) pis "jaśnie oświecony patrioto" pisowski

 • Miro

  Czytając treść komentujących mam wrażenie że jestem w przedszkolu , krytykować potrafi każdy i to na jaką skalę ale co ty zrobiłeś nawet za siebie odpowiadać nie potrafisz a pluc jadem ha innych tak .niech Pan dalej robi swoje .

 • Emeryt

  To skandaliczne że nasz wiceprezydent posługuje się tym samym językiem nienawiści co opozycja.,jako reprezentant naszego miasta odnosi się do ustawy dokładnie jak opozycja ,czyli wszystko interpretuje tak by dowalić rządzącym.Robi to co jemu niemiło gdy ktoś go krytykuje .Niech dziennikarzom tłumaczą zasadność tej czy innej ustawy Ci którzy ją stworzyli ,a nie ktoś taki jak Mejer,który wprowadza ludzi w błąd ,poza tym chyba zapomina jakie ma kompetencje..

 • ???

  No to co? Emerycie, wyborco.... PiSu, jakież to twoje kompetencje hahaha

 • do???

  Sam do siebie się śmiejesz ,coś z tobą niedobrze .Bije ci w dekiel , do psychiatry i to szybko.Ciężko takim jak ty POgodzić się z kolejnymi POrażkami ,nie POmagają wybory nie POmaga ulica ,nienawiść do Pisu coraz większa i POtem bije ,jak się już sam ze siebie śmiejesz to są pierwsze niePOkojące objawy.

 • fafik

  Obrzydliwość, ale jakby tak zaszła potrzeba to czemu by nie skorzystać, prawda? ;)

 • Majer

  Panie Mejer kiedy pan się poda do dymisji?Bieganie szczekanie, robienie zamętu to pańska specjalność.Widać i słychać szkole propagandy Niemieckiej TVN tam do tego szamba niech pan wraca.

 • ..

  Kolejny pisowski wyznawca dobrał się do komentowania, spadaj na drzewo tępaku

 • Majer

  Krzysztof Mejer (ur. 27 sierpnia 1969 w Sulęczynie[1]) – polski samorządowiec, dziennikarz, rzecznik prasowy, specjalista ds. public relations, od 2015 zastępca prezydenta miasta Ruda Śląska. Po zakończeniu pracy w urzędzie wojewódzkim przez cztery lata (2006–2010) był producentem programu UWAGA! TVN[5].

 • boluś

  Jakiś niypołny tyn Żydziorys' a lata pasożytowania na miyszkańcach Rudy Śl.jako tzw.doradca Preżydenta?

 • !!

  tak od dziecka za tobą wołają

 • 12345

  Sulęczyno – duża kaszubska wieś letniskowa w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Sulęczyno na Pojezierzu Kaszubskim, nad rzeką Słupią, przy trasie drogi wojewódzkiej nr 228. Miejscowość jest placówką Ochotniczej Straży Pożarnej i siedzibą sołectwa

 • Lis

  Trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby w obliczu Wojny nadal szczuć w tej polskiej wojence!

 • rudziany

  beda spotkania z paniami , panami prezydentami wiosna, z mieszkańcami jak co roku ??

 • Kpina + ironia / szydera

  Podobno w państwie prawa prawo nie działa wstecz, czyli uchwalone przepisy nie mogą dawać bezkarności działaniom sprzed kilku-kilkunastu miesięcy. No chyba że to jest amnestia :-) Ale... przecież dokładnie tak samo było z uchwalonym wstecznie odrabianiem L4 przez opluwanych zewsząd górników, więc mnie już nic nie zdziwi. Tylko prezes Jarosław powinien na najbliższym zebraniu partyjnym postawić wniosek o zmianę nazwy swego ugrupowania na BiN: Bezprawie i Niesprawiedliwość... Po co to mydlenie oczu suwerenowi, skoro poza wyborami mają suwerena w czarnej d...ziurze?

 • boluś

  AUTORYTET MORALNY SAMORZĄDU ! Powinien zostać wyróżniony "brasoletkami" z różowym futerkiem piyrszego stopnia !

 • olo

  Boluś, tobie chyba powinni założyć bransoletkę na nogę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również