RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Trwa zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-09 12:00, aktualizacja: 2022-03-11 15:52

Ruda Śląska organizuje akcję "Dzieci - dzieciom". Głównym celem akcji jest zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy przez podopiecznych rudzkich placówek oświatowych. 

Ruda Śląska organizuje akcję "Dzieci - dzieciom"

Na początku marca wiceprezydent Rudy Śląskiej zaapelowała do rudzkich placówek oświatowych o zaangażowanie się w akcję "Dzieci - dzieciom". 

- Zapraszam wszystkie placówki oświatowe z Rudy Śląskiej do udziału w akcji "Dzieci - dzieciom". Głównym celem przedsięwzięcia jest zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy. Niech będzie to gest naszej solidarności z potrzebującymi, a także lekcją wrażliwości, empatii i otwartości na potrzeby drugiego człowieka - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko

Akcja potrwa do 15 marca

Zebrane w szkołach i przedszkolach zabawki zostaną przekazane do hali sportowej przy ul. Hallera 16 w dzielnicy Nowy Bytom. Ze względów sanitarnych przekazywane rzeczy powinny być nowe.

- Zachęcam gorąco, aby każde dziecko uczęszczające do przedszkola oraz każdy uczeń szkoły w Rudzie Śląskiej przyłączył się do tej szlachetnej akcji i przekazał w darze zabawkę, która z pewnością pomoże przetrwać ten trudny czas przerażonym i poszkodowanym dzieciom ukraińskim. Pismo w tej sprawie wysłał już do dyrektorów placówek oświatowych. Ze względów sanitarnych proszę, by przekazywane zabawki były nowe. Jestem głęboko przekonana, że po raz kolejny mieszkańcy Rudy Śląskiej okażą hojność potrzebującym, za co już teraz bardzo serdecznie wszystkim dziękuję - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.