Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kto będzie wiceprezydentem miasta w przypadku wygranej Michała Pierończyka?

 • Dodano: 2022-09-15 12:30

II tura wyborów na prezydenta miasta coraz bliżej. W walce o fotel włodarza Rudy Śląskiej zmierzą się Michał Pierończyk oraz Krzysztof Mejer. Ostatnio bardzo często poruszany jest temat potencjalnych wiceprezydentów. Krzysztof Mejer zdradził już, kto zostanie jednym z nich, jeżeli to właśnie on wygra wybory. Kogo na to stanowisko wytypował Michał Pierończyk?

Wiceprezydenci w II turze

Spośród 7 kandydatów, którzy wystartowali w wyborach, pozostało już tylko 2. Prezydentem miasta zostanie albo Michał Pierończyk, albo Krzysztof Mejer. Obaj podczas prezydentury Grażyny Dziedzic pełnili stanowiska wiceprezydentów. Ostatnio gorącym tematem kampanii są właśnie potencjalni wiceprezydenci miasta. Mieszkańcy dopytują, kto zajmie te ważne stanowiska w przypadku wygranej Pierończyka lub Mejera.

Krzysztof Mejer będzie miał 2 wiceprezydentów

Krzysztof Mejer ogłosił już, że jeżeli to jemu będzie dane objąć stanowisko prezydenta, wyznaczy tylko 2 swoich zastępców. Jednym z nich zostanie Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Drugi z wiceprezydentów zostanie wyłoniony później. Były wiceprezydent tłumaczy, że jego decyzja o ograniczeniu liczby wiceprezydentów wynika z chęci oszczędności. 

-To da miastu wyraźne oszczędności - to jest grubo ponad 230 tysięcy złotych. Te pieniądze możemy przeznaczyć  na wsparcie mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy mają obecnie problem z przygotowaniem się na sezon zimowy czy na pomoc rodzinom w potrzebie – mówił Krzysztof Mejer na antenie Radia Piekary.

Mejer zarzuca swojemu kontrkandydatowi, iż ten wyraźnie unika tematu swoich zastępców. 

Kto zostanie zastępcą Pierończyka?

To pytanie wybrzmiewa ostatnio coraz częściej. Zadał je również jeden z internautów podczas transmisji live na Facebooku Michała Pierończyka. Kandydat na prezydenta miasta postanowił na nie odpowiedzieć; nie zdradził jednak konkretnych nazwisk.

- Zastępców zgodnie z ustawą może być 3. Ja mówię o tym od początku kampanii, że tymi zastępcami będą osoby, które są fachowe i znają się na pracy, nie trzeba ich będzie wdrażać. Byłoby super, i jest to bardzo ważne, gdyby były to osoby z naszego miasta. Konkretnych nazwisk nie mówię, ale tak to widzę – mówił Pierończyk podczas transmisji live.

Kiedy poznamy nazwiska potencjalnych wiceprezydentów, gdyby to Michał Pierończyk został włodarzem miasta? Wszystko zależy od samego kandydata. 

Kogo widzicie w roli wiceprezydentów, jeżeli Michał Pierończyk wygra wybory? Podzielcie się swoimi propozycjami w komentarzach!

Komentarze (47)    dodaj »

 • Obywatel

  Jak chcecie większych podatków i drogich śmieci to głosujce na Mejera, Pieronczyk przynajmniej zapowiedzial że nie podwyższy podatków. ps. proszę nie pisać że to Rada Miasta proponuję bo sam Mejera naciskał i straszył że bez większych podatków i drogich śmieci Ruda upadnie

 • Nudziarz

  Sprawa wiceprezydentów jest sztucznie wykreowanym problemem. Wybieramy prezydenta i to on ponosi odpowiedzialność za wszystko. Pierończyk jest rozsądnym, wykształconym człowiekiem z doświadczeniem i zapewne takich dobierze też wice jeżeli chce być prezydentem na kolejną pełną kadencję. Nie dajcie się manipulować p. Mejerowi, który nie ma argumentów i wywołuje sztuczne problemy.

 • Robcio

  Nudziarzu, domyślamy się kim jesteś, te twoje pióro... Zależy Ci żeby Pierończyk wygrał bo będziesz pełnymi garściami korzystał z korytka. A jeżeli "fachowcem" nazywasz Annę Krzysteczko to w tym przypadku to Ty właśnie manipulujesz mieszkańcami miasta. Pierończyk nie będzie dobierał fachowców tylko w pierwszej kolejności podziękuję kolesiom - wspierającym go w kampanii. No bo co teraz Ania K.biega po Rudzie Śląskiej z kawą, michalkami i żurem, a w zamian nie otrzyma stołka? Tylko że jej obecność na stanowisku wice przez kolejne lata będzie znaczyła zastój w pionie społecznym tak jak to było od 2012 roku. Nawet śp. Grażyna Dziedzic doskonale wiedziała o "kompetencjach" Krzysteczko i gdyby nie pewne sytuacje życiowe to pani AK już dawno by straciła stanowisko. Reasumując, nudziarzu, nie wciskaj kitu!

 • Wjk

  Pierończyk wybierze Krzysteczko tam już zakorzeniła się mafia pracowników co liżą tylki jednemu i drugiemu. Tu miał być kandydat uczciwy a nie kółko wzajemnej adoracji. Kasa popłynie na MOPS Kościół a pracowników fizycznychMPGM znów okradli zabierając im premie wypracowane krwawicą bo nie ma kasy. Kasa MPGM święci pustkami. Pracownik z 30 letnim stażem pracy zarabia 2.600. Zrobili z tych ludzi uczciwie pracujących niewolników. Tam trzeba NIK CBA bo tam rządzą nominaci prezydenta miasta

 • Idź pobiegać i nie wracaj

  Pan Heniek spod budki z piwem będzie i tak lepszy niż Poloczek w przypadku Mejera. Kobiecina nie zna się na niczym i kieruje się "sercem" zamiast rozumem. Nic dobrego z tego nie wyjdzie i wciąż będzie tłumaczenie przeciez chciałam dobrze....działając w fundacji wymuszała pewnie dzialania powołując się na znajomości ze zmarłą prezydent Jak sama będzie vice to będzie jazda beż trzymanki - praca za lody to był przedsmak tego co nas czeka...przecież nie pomyślała i chciała dobrze wręczając dzieciom ulotki. Myślenie nie jest jej mocną stroną niestety.

  • Idź pobiegać i nie wracaj
   2022-09-18 09:25
  • odpowiedz
 • Leśna

  Nie jesteś przypadkiem Wojciechem Kostką? Zoboczymy, jak Poloczkowo będzie Vice, a Ty będziesz biegać do urzędu i prosić kasa na swoją "Irlandia", jak nie raz biegałeś:) A jeżeli nie jesteś Kostką to sorki, odpowiem inaczej: lepiej Poloczkowo nyiz dziołcha z Halymby - Krzysteczkowo, bo ta pierwsza chociaż umie pomagać, a ta druga ani pomagać, ani pracować yno imię (zobocz sobie jej wypowiedzi na sesji Rady Miasta,jeżeli nigdy nie miałeś okazji z AK się spotkać osobiście). Tak że idź Ty pobiegać i nie wracaj chociażby tu, na forum

 • Idź pobiegać i nie wracaj

  Mam jednak nadzieję że nie będzie vice i po wyborach pożegna się ze stołkiem w tym mieście i będzie mogła "pomagać " na pełen etat

  • Idź pobiegać i nie wracaj
   2022-09-19 10:09
  • odpowiedz
 • Robcio

  Rozumiem, że to o Annie Krzysteczko?

 • Zmotoryzowana

  Na pewno znajomi

 • olo

  Stemplewska, Morek i Wodarski.

 • Editt

  To ładna kasa. Do tej pory były tylko oszczędności....ale na wszystkim i wszystkich tylko nie na sobie. Jakieś marne ocalały...jako podwyzkami to nie dla wszystkich.

 • Rudzianin

  Poloczek na v-ce prezydenta to jakaś pomyłka-Mejer przejrzyj na oczy

 • Krzyś

  No tak, chyba lepiej będzie jak będzie Krzysteczko u Pierończyka, ta to dopiero "potrafi", kto wie ten wie

 • Kevin

  Obojętnie kto wygra ,żadnej rewolucjì nie przeprowadzi ,dalej będzie to samo

 • Tito

  Najważniejsze że PiSowiec odpadł

 • TYito

  Jeszcze zatęsknisz za PiS jak ci PO-wiec da popalić, rura ci zmięknie...

 • 62ks

  Problem jest taki Pan Mejer powiedział wyraźnie że gdy wygra będzie dwóch wiceprezydentów , Pan Pierończyk niestety nie odpowiada na te pytania z przecieków dochodzi że chce czterech, pięciu wiceprezydentów i więcej sekretarzy miasta, czego kompletnie nie rozumiem, no chyba że za poparcie PO i Hołownia jego osoby musi a to raczej pewne obsadzić te stanowiska ludźmi tych partii. Tylko dlaczego nie możemy mieć bezpartyjnego w miarę prezydenta, Panie Pierończyk obudź się Pan i odetnij od tych partyjnych dygnitarzy ani Panu ani nam to nie jest potrzebne.

 • Pepe

  Nie zdradza bo ktoś z platformy obywatelskiej będzie i się obawia by przegrał

 • Kobieta

  Anna Krysteczko niech będzie znów Vice. To przecież kochana, ciepła, otwarta, kompetentna osoba.

 • Anna

  Okropne babsko!

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również