Pomimo ubiegłomiesięcznych doniesień o problemach kadrowych m.in. na oddziale neurologicznym, przedstawiciele rudzkiego szpitala zapewniają, że reszta oddziałów działa prężnie. Przykładem na te słowa ma być otwarte w ubiegłym roku Laboratorium Analityczne.
Laboratorium Analityczne w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - Goduli wykonuje obecnie, miesięcznie o około 10 tysięcy więcej badań niż w roku ubiegłym.
- Przeprowadzka do nowoczesnej lokalizacji to był dla nas bardzo duży jakościowy skok, przede wszystkim w zakresie warunków pracy - podkreśla mgr Małgorzata Świderska-Surma, kierownik szpitalnego Laboratorium Analitycznego. - Komfort naszej pracy znacznie się podniósł, a pacjenci zyskali przestronną poczekalnię i komfortową pobieralnię. Wszystkie pomieszczenia w naszym laboratorium są klimatyzowane, to oczywiście z pożytkiem dla nas i pracujących tu urządzeń. Na co dzień używamy najwyższej klasy sprzętu, który dla poprawnego funkcjonowania i właściwej eksploatacji technicznej wymaga utrzymania odpowiedniej temperatury. W nowej lokalizacji laboratorium spełnione zostały wszystkie rygorystyczne wymogi sanitarne - dodaje mgr Świderska-Surma.
W porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła, o około 10 tysięcy miesięcznie, ilość badań wykonywanych w laboratorium analitycznym w Goduli.
- Z 25 tysięcy miesięcznie w lipcu ubiegłego roku do około 35 tys. badań wykonywanych obecnie - podkreśla kierownik szpitalnego laboratorium.
W laboratorium wykonywane są badania z zakresu:
- hematologii,
- biochemii,
- immunochemii
- oraz analityki ogólnej.
W Szpitalu Miejskim w Goduli w ostatnim roku zwiększyła się również liczba wykonywanych badań serologicznych i przetoczeń krwi. Lekarze, co bardzo ważne, mają teraz szybszy i lepszy dostęp do badań diagnostycznych i ich wyników - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy rudzkiego szpitala.
Laboratorium Analityczne w Szpitalu Miejskim w Goduli zostało sfinansowane dzięki środkom z budżetu miasta Ruda Śląska.