Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lekarze z Oddziału Chorób Wewnętrznych w rudzkim szpitalu złożyli wypowiedzenia?

 • Dodano: 2019-09-09 09:45, aktualizacja: 2019-09-12 08:46

27 sierpnia informowaliśmy o zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego w Szpitalu Miejskim w Rudzie ŚląskiejGoduli. Kilka dni później pojawiły się pogłoski, że lekarze kolejnego oddziału - tym razem Chorób Wewnętrznych - złożyli wypowiedzenia. Czy to prawda? Co się stało?


Problemy kadrowe w rudzkim szpitalu

Pod koniec sierpnia Rudę Śląską z prędkością światła obiegła informacja, że większość lekarzy pracujących na Oddziale Chorób Wewnętrznych w rudzkim szpitalu złożyło wypowiedzenia z pracy. Jak się okazuje - to prawda. Wypowiedzenia z pracy złożyło 10 z 19 lekarzy pracujących na oddziale internistycznym naszego Szpitala w Goduli.

Na Facebook'owej grupie "Radzi Rudzie" pojawiały się także informacje, jakoby na Oddział nie przyjmowano nowych pacjentów. Jednak według zapewnień przedstawicieli szpitala oddział internistyczny pracuje obecnie bez zakłóceń.

Oddział internistyczny pracuje obecnie bez zakłóceń. Zarząd Szpitala podejmie wszystkie możliwe działania celem ustabilizowania sytuacji kadrowej w tym Oddziale - mówi Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Jak zapewnia Arkadiusz Loska, szpital dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Rudy Śląskiej.


Oddział Neurologiczny i Oddział Udarowy zawieszone w działaniu na trzy miesiące

Warto przypomnieć, że pod koniec sierpnia przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej poinformowali o czasowym zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego. Czasowe zaprzestanie działalności oddziałów nastąpi na okres trzech miesięcy, od 1 września do 30 listopada br. Jak mówi dr Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, związane jest to z problemami kadrowymi.

Kłopoty kadrowe na naszym Oddziale Neurologicznym będą przejściowe i już w grudniu Oddział wznowi swoją działalność. Decyzja o zawieszeniu działalności Oddziału była bardzo trudna i jest ostatecznością, ale nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów. Pragnę serdecznie podziękować całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek Oddziału Neurologicznego za wieloletnią pracę na rzecz naszego Szpitala - mówiła dr Katarzyna Adamek.

Pomimo zawieszenia Oddziałów bez zmian funkcjonować będą przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM).


Radni stoją na stanowisku, że szpital jest źle zarządzany

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, jeszcze przed procedowaniem uchwał, podjęty został wątek Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Radni stoją na stanowisku, że szpital jest źle zarządzany. Podjęli oni decyzję o zwołaniu sesji nadzwyczajnej w sprawie sytuacji szpitala miejskiego, jednak jej termin nie jest jeszcze znany.

O wszystkich nowych informacjach na ten temat, postaramy się informować na bieżąco.

Komentarze (26)    dodaj »

 • Porqueria

  Złożyli wypowiedzenia, ale tylko po to, aby dostać lepszą ofertę i zostać. Tak tylko postraszyli.

 • rudaska

  Mam ogromny żal.Moj mąż był leczony na oddziale neurologii,zostal zarażony i zmarł.Leczenie to fikcja i eutanazja,rudaska bielszowice

 • Czytelniczka

  I jak ciekawie - zmiana treści artykułu - ciekawe pod czyje dyktando. No i te znikające komentarze. A liczyłam, że przynajmniej pozory niezależności ten portal zachowuje. Wielka szkoda, że tak nie jest. Przykre

 • Stasiek

  Juz w grudniu brawo chorzy poczekaja . W grudniu sie ruszy bedzie okazja na premie swiateczna .Ponad 100 000 miasto a gorzej niz w Wolce

 • Stasiek

  Juz w grudniu brawo chorzy poczekaja . W grudniu sie ruszy bedzie okazja na premie swiateczna .Ponad 100 000 miasto a gorzej niz w Wolce

 • KONFEDERACJA

  A wystarczy sprzedać Szpital podczas przetargu, Ci z Wiejskiej zlikwiduja NFZ i wszystko zaczyna działać. LEKARZE składają wypowiedzenia, właściciel SZPITALA z fanfarami wyrzuca PREZESA na zbity pysk, lekarze jak są SPECJALISTAMI wracają i wszystko działa. Pacjenci są obslugiwani bez kolejek przez uśmiechniętych pracowników służby zdrowia....Niestety od kilku miesięcy słyszę o jakieś Pani Prezes nad którą to wszyscy się uwzieli i Nic. Przykre... Boże daj nam dużo zdrowia

 • Ika11

  halo halo gdzie ranne komentrze

 • akuku

  na SORze czekają ;)

 • Pracownik

  Na temat zamkniecia szpitala wypowiadaja sie chyba ryle siedzacy wygodnie na emeryturce za 5 tys.zl.Puknijcie sie w glowe.Przeciez w tym szpitalu pracuja nie tylko lekarze ale duzo innych ludzi dla ktorych jest to niekiedy jedyne źródło utrzymania.

 • żona emeryta

  Pracowniku nie obrażaj ludzi, przez to nie staniesz się lepszy, a wręcz pokazujesz brak swojej inteligencji, której możesz pozazdrościć tym emerytowanym górnikom.Kwota o której piszesz jest z kosmosu, więc Ty puknij się w czoło najlepiej młotkiem, a do szpitala idz po plasterek.

 • Rudzianin

  To po co to remontuja czyżby kupiec już byl

 • Jarosław Polskę zbaw

  Niech jadą....

 • dr Murek

  Na Prezesa szpitala proponuję kogoś z profilu ,,Radzi Rudzie " Zarządzają nią sami wszechwiedzący .Nigdzie się w życiu nie sprawdzają ale może akurat tam im się powiedzie .

 • Obserwator

  Racja - świetna grupa, jej członkowie na bieżąco reagują na wszystkie tematy związane z naszym miastem. Wokół tej grupy zebrało się wiele osób, które aktywnie działają na rzecz innych. Wielkie brawa dla nich. Cieszy również to, że często na grupie informacje pojawiają się szybciej niż w innych mediach, warto być członkiem tej grupy. Brawa dla jej członków.

 • dr Murek

  Na profilu Radzi Rudzie produkują się żałośnie ci sami nieudacznicy , którzy już po raz któryś dostali pstryczka w nos podczas wyborów , Ci którzy za nasze pieniądze 2 razy bezskutecznie poprzez referendum chcieli odsunąć od władzy p.prezydent .Ci sami którzy szmatławcem ,,Prawda o Rudzie " próbowali ośmieszyć i przedstawiać w złym świetle obecną władzę .Grupa sfrustrowanych ,przegranych ludzi , którzy chcą się odegrać posługując się w większości wyssanymi z palca informacjami ,do tego nasyconymi jadem i w wielu przypadkach naruszającymi czyjąś godność osobistą .W ich wykonaniu jest to żałosne .To tak jest jak kogoś za mocno boli porażka .No nic próbujta dalej , może się wam uda , a wtedy wszyscy będziemy radzi Rudzie .

 • Jorg

  Chopie chyba pomyliłeś grupy - nie pisz głupot bo tego nie idzie strzymać. Gańba by cię było.

 • RomanG.

  Ogólnie to mam gdzieś żale jednych do drugich. Fakt jest niepodważalny: źle się dzieje w szpitalu! Rządzący miastem sprawę bagatelizują, co jest wkurzające!

 • Karminadel

  No 3 oddziały zamknięte wynik rewelacyjny, ile jeszcze oddziałów należy zamknąć/zawiesić by Adamek poszła out? Rozumiem, że razem z nią pójdzie Mejer Rudzki Pinokio, wg niego wszystko jest ok! (?)

 • Mieszkaniec

  Najlepiej wszystkie i to też nie będzie wina pani prezes

 • chory

  Mejer na prezesa i OK

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również