Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Leśna Przystań" w SP nr 35 już otwarta! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-03-16 13:00

Dziś w Szkole Podstawowej nr 35 uroczyście otwarto Zieloną Pracownię. To już kolejna placówka w Rudzie Śląskiej przeznaczona do nauki przedmiotów przyrodniczych. Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia!

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 35

W czwartek 16 marca uroczyście otwarto "Leśną Przystań" w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Magazynowej 35a. Jest to tak zwana Zielona Pracownia, która przeznaczona jest do nauki przedmiotów przyrodniczych. Do pomocy uczniom w nauce oddane zostały m.in. nowoczesne sprzęty multimedialne, tablety,  mikroskopy, mapy, zestawy do eksperymentów, plansze edukacyjne, model korpusu człowieka i inne pomoce naukowe.

– Myślę, że jest ona wspaniałym prezentem dla całej szkolnej społeczności. Dzięki „Leśnej Przystani” uczniowie placówki będą mogli uczyć się przedmiotów przyrodniczych przy pomocy nowoczesnych sprzętów multimedialnych i pomocy naukowych – przekazała Aleksandra Skowronek, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Całkowity koszt "Leśnej Przystani" w SP nr 35 wyniósł 50 tys. zł, z czego 40 tys. zł pozyskano z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursów "Zielona Pracownia Projekt 2022" oraz "Zielona Pracownia 2022".

Zobaczcie w naszej galerii zdjęć fotorelację z uroczystego otwarcia nowej pracowni!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również