Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lutowali i programowali pod okiem uczniów "Kopernika"

  • Dodano: 2018-01-25 14:45, aktualizacja: 2018-01-25 16:21

Jak posługiwać się lutownicą i do czego służy AutoCad tłumaczyli dziś młodszym kolegom uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Wirku.

Ponad 50 uczniów SP nr 17 odwiedziło dziś "Kopernika". Tegoroczni absolwenci podstawówki mogli zobaczyć pracownie placówki przy Kałusa oraz wziąć udział w ciekawych ćwiczeniach.

Chcemy pomóc im podjąć trudną decyzję odnośnie dalszej edukacji. W tym celu przygotowaliśmy spotkanie z doradcą zawodowym oraz stoiska, na których mogą lepiej poznać kierunki kształcenia w naszej szkole, obecnie uczymy informatyków, budowlańców, energetyków odnawialnych i elektroników - wyjaśniała Anna Jońca, nauczycielka matematyki w ZSP nr 6 i jeden z organizatorów warsztatów "Zaplanuj Swoją Przyszłość na 6, czyli zaplanuj swoją ścieżkę rozwoju zawodowego"

Młodzi rudzianie wykonywali proste ćwiczenia w programie AutoCad, spróbowali swoich sił w lutowania i programowaniu. Jak się podobało?

Fajnie, że możemy zobaczyć, czego się tutaj naucza, co robi się na poszczególnych kierunkach. To duża pomoc, bo lepiej wiemy, na czym to polega - mówiła Jessica, uczennica ostatniej klasy SP nr 17.

To nie pierwsze ani ostatnie warsztaty tego typy w "Koperniku". Kolejne spotkania odbędą się po feriach.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.