Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika Ruda Śląska

Adres i telefon

ul. Kałusa 3
41-710 Ruda Śląska
Godziny otwarcia: 7:00 - 15:00
  • Poniedziałek: 7:00 - 15:00
  • Wtorek: 7:00 - 15:00
  • Środa: 7:00 - 15:00
  • Czwartek: 7:00 - 15:00
  • Piątek: 7:00 - 15:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika
O szkole:
 
Mury naszej szkoły w przeciągu kilkudziesięciu lat opuściło wielu wykwalifikowanych fachowców. Szczególny nacisk kładziemy na zdobycie przez naszych uczniów umiejętności praktycznych w dziedzinie budownictwa , informatyki i elektroniki. Pod okiem doświadczonej kadry nauczycieli, uczniowie zdobywają zawód, są przygotowywani do egzaminu dojrzałości oraz do studiowania na wyższych uczelniach. Uczniowie naszej szkoły zajmują wysokie miejsca w sporcie na szczeblu miejskim wojewódzkim i krajowym.
 
Szkoła organizuje wiele konkursów o tematyce elektryczno- elektronicznej, które są skierowane do uczniów gimnazjów oraz uczniów szkół podstawowych. Szkoła współpracuje z wieloma organizacjami np. ze Śląską Izbą Budownictwa oraz ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Szkoła jest koordynatorem Szkolnych Klubów Europejskich w Rudzie Śląskiej. 
 
Zajęcia pozalekcyjne:
 
Udział w zajęciach pozalekcyjnych jest bezpłatny. Uczniowie mogą w naszej szkole rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W szkole działa Szkolny Klub Europejski "Euronick", Szkolne Koło Plastyczne, Szkolne Koło Historyczne. Do dyspozycji uczniów jest czytelnia szkolna wyposażona w cztery stanowiska komputerowe podłączone do internetu. Prowadzimy sks-y oraz zajęcia na basenie.
 
Szczególnie zdolnym uczniom zapewniamy przygotowanie do olimpiad oraz konkursów przedmiotowych. Uczniowie naszej szkoły są stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Natomiast uczniowie mający problemy z nauką mogą uczestniczyć w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach wyrównawczych, konsultacjach indywidualnych, zajęciach kompensacyjno- wyrównawczych
 
Języki obce
 
Priorytetem w nauczaniu języków obcych (język angielski, język niemiecki) jest opanowanie czterech sprawności językowych: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie. Uczymy metodami aktywnymi, korzystamy z najnowszych podręczników i dostępnych materiałów przygotowujących do matury. Organizujemy dodatkowe zajęcia, konkursy, wycieczki przedmiotowe i imprezy promujące naukę języków obcych. Prowadzimy bibliotekę książek w języku angielskim oraz prenumerujemy czasopisma dla młodzieży. Korzystamy ze sprzętu audio-video, internetu, pomocy multimedialnych.
 
Zajęcia profilaktyczne
 
Zajęcia są prowadzone przez Szkolny Zespół ds. Profilaktyki Szkoły. Szkoła ma opracowany program profilaktyczny. Corocznie w naszej szkole odbywają się Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia „Sobą być- zdrowo żyć”, w tym min. inscenizacje teatralne związane z promocją zdrowia, zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień, konkursy plastyczne, zajęcia sportowe dla klas I, warsztaty szkoleniowe Rady Pedagogicznej. Uczniowie uczestniczą w warsztatach „Młodzieżowy lider profilaktyki”. Tradycją naszej szkoły stał się Rajd Pieszy „Żyjmy zdrowo” organizowany dla uczniów klas pierwszych i zaproszonych gości przez starszych kolegów i nauczycieli.

Galeria

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
  • W portalu miejskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika posiada prezentację od 2007 roku. Jeżeli korzystałeś z usług tego podmiotu, pozostaw swoje polecenie.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.