Wiadomości z Rudy Śląskiej

Małżeństwo z Rudy Śląskiej handlowało amfetaminą, ecstasy i podróbkami

 • Dodano: 2023-10-02 13:45

Policjanci z rudzkiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową i przestępstwa gospodarcze przejęli narkotyki oraz towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Towar ten sprzedawało małżeństwo z Bykowiny. Stróże prawa przejęli blisko 1500 działek dilerskich amfetaminy, MDMA i jej pochodnych, a także prawie 100 różnych podróbek ubrań, obuwia, zegarków, perfum i galanterii.

1500 działek narkotyków, blisko 100 podróbek znanych marek

Stróże prawa walczący z przestępczością narkotykową i przestępcami gospodarczymi uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie rudzkiej dzielnicy Bykowina oferowany jest do sprzedaży towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Oprócz podróbek można było tam nabyć również nielegalne używki i narkotyki. Procederem tym zajmowało się rudzkie małżeństwo – ona handlowała odzieżą, a on narkotykami i papierosami. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania znaleźli  podróbki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych znanych firm odzieżowych i perfumeryjnych.

Kryminalnym nie umknęły również narkotyki przygotowane już w porcjach do sprzedaży, a także te przed podziałem. Przejęto blisko 1500 działek amfetaminy i MDMA oraz jej pochodnych, a także blisko 100 sztuk podróbek luksusowych towarów oraz odzieży sportowej, które wykonaniem znacznie odbiegały od oryginałów.

Wprowadzającej do sprzedaży „podróbki” 57-letniej kobiecie grozi kara grzywny, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu. Natomiast 49-letniemu mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest traktowana przez policjantów jako rozwojowa i nie wykluczone, że rudzianin wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

Małżeństwo z Rudy Śląskiej handlowało amfetaminą, ecstasy i podróbkami

Komentarze (4)    dodaj »

 • Rms

  Jeśli handlowali Hugo „Bozzem” to już widzę jakość tej amfetaminy (czyt tynketamina).

 • Achim

  Ciekawe czy mieli slub cywilny czy koscielny. Stawiam ze tylko ten pierwszy bo katolicy by nie zajmowali sie takimi sprawkami

 • Aniaania

  Bo oni jedni

 • Helmut

  He dopiero po donosie czujna tą policja w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również