Wiadomości z Rudy Śląskiej

„Matecznik ćwiczy dla Eli”. Przed nami charytatywny maraton fitness!

  • Dodano: 2021-11-18 07:30, aktualizacja: 2021-11-18 07:38

Już w najbliższą sobotę, 20 listopada, w Osiedlowym Domu Kultury „Matecznik” odbędzie się charytatywny maraton fitness na rzecz społeczniczki Elżbiety Żurek. To wspaniała okazja do zadbania o swoje zdrowie, a także do wsparcia pani Elżbiety w walce o życie.

Fitness dla Eli

W sobotę, 20 listopada, w OSK RSM „Matecznik” przy ulicy C.K. Norwida 26, odbędzie się charytatywny maraton fitness „Matecznik ćwiczy dla Eli”. Oprócz zajęć fitness, przewidziano także atrakcje dla najmłodszych – dzieci spędzą czas z animatorką Dominiką Brodą, instruktorką zajęć „Kreatywny Bajtel”. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zapisać się pod numerem telefonu domu kultury lub stawiając się w nim osobiście. Wymagana jest również wpłata cegiełki o wartości co najmniej 30 złotych – cały dochód z wejściówek zostanie przekazany na leczenie Elżbiety Żurek.

Harmonogram maratonu fitness

  • 10:00-11:00 – Fitness, prowadząca: Anna Stężały-Pocztańska,
  • 11:00-12:00 – Dance fitness, prowadząca: Alina Spyra,
  • 12:00-13:00 – Pilates Dance, prowadząca: Magdalena Cichecka.

Walka o życie

Elżbieta Żurek, nauczycielka w rudzkim liceum i społeczniczka, która od zawsze pomagała innym, sama teraz potrzebuje pomocy. Rudzianka zmaga się z chłoniakiem, którego specjalistyczne leczenie nie jest refundowane w Polsce. Terapia Car T-cell, bo właśnie o niej mowa, kosztuje około 1,5 miliona złotych! Mieszkańcy Rudy Śląskiej bardzo zaangażowali się w zbiórkę środków na leczenie społeczniczki – oprócz wpłat osobistych na internetową zbiórkę, organizują wiele charytatywnych wydarzeń, a cały dochód przekazują na leczenie pani Elżbiety.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również