Wiadomości z Rudy Śląskiej

MCK: Śpiewające spotkanie z ukraińską artystką Anastasią Voytyuk

 • Dodano: 2022-04-21 13:00, aktualizacja: 2022-04-21 15:09

23 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu odbędzie się wyjątkowy koncert. Na deskach MCK zagości ukraińska muzyczka Anastasią Voytyuk.

Anastasia Voytyuk

Anastasia Voytyuk jest wokalistką ukraińskiego folkowego zespołu Troye Zillia ze Lwowa. Z zespołem występowała na różnych scenach i festiwalach w Ukrainie, Polsce, Niemczech, Kanadzie, Libanie, Holandii i innych krajach.
 
W czasie wojny Anastazja wraz z przyjaciółmi i wolontariuszami założyła schronisko dla uchodźców we Lwowie w miejscowej bibliotece, gdzie na krótki czas na wolontariat przystąpiły osoby uciekające z zagrożonych regionów i gdzie wiele osób tymczasowo mieszkających we Lwowie.

Koncert Anastasii Voytyuk w MCK

Obecnie Anastasia przygotowuje się do charytatywnego tournee po największych polskich miastach. Już w sobotę 23 kwietnia wystąpi na scenie Miejskiego Centrum Kultury. Start o godzinie 18:00. 

- Zapraszamy na śpiewające spotkanie z ukraińską muzyczką Anastasią Voytyuk. Teraz Anastasia w Polsce przygotowuje się do charytatywnego tournee po największych polskich miastach w celu zebrania funduszy dla Ukrainy, a próby z muzykami odbywają się niedaleko Rudy Śląskiej - informują organizatorzy wydarzenia. 

Podczas ciepłego spotkania w nieformalnej atmosferze Anastasia zaśpiewa ukraińskie piosenki z bandurą, a także nauczy wszystkich chętnych kilku narodowych piosenek ukraińskich! Wstęp wolny!

Komentarze (6)    dodaj »

 • henry

  poprawność polityczna tego wymaga żeby tacy u nas grali i śpiewali

 • Tarantula

  Ukrainizacja polszy trwa

 • Stefek

  Czyli jak są koncerty angielskich zespołów to jest "Anglizacja" a jak przyjeżdżają niemieckie to jest Germanizacja. Jesteś zwykłym ruskim trollem!!! albo jak mówią Rosjanie "pożytecznym idiotą" , którzy zawsze poddawali się narracji rosyjskiej.

 • Monika

  O jest i fanatyk Stefek

 • olo

  Tyle im zostało, mogą sobie pośpiewać na obczyźnie, daj im spokój.

 • henry

  mosz racja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również