Wiadomości z Rudy Śląskiej

Metoda "na policjanta" ciągle działa. Dwóch rudzian oszukanych na ponad 120 tysięcy zł.

  • Dodano: 2022-02-23 10:30

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia, rudzcy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Większość seniorów wykazała się czujnością i nie dała się oszukać, ale dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej dało zmanipulować się oszustom podającym się za policjantów w taki sposób, że stracili ponad 120 tysięcy złotych. Policja apeluje o czujność!

Nie daj się oszukać metodą "na policjanta"

Przedwczoraj policjanci z rudzkiej komendy zostali poinformowani o skutecznej próbie oszustwa metodą "na policjanta". Jak wynika z ustaleń do 68-letniego mężczyzny, na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który oświadczył, że z jego konta w banku, oszuści będą chcieli ukraść oszczędności jego życia. W ten sposób oszust, a nie policjant namówił mężczyznę do przekazania 59 tysięcy złotych, które miały zostać zabezpieczone przed kradzieżą przez niby policjantów. Niestety rudzianin nie zorientował się, że jest to próba oszustwa i pojechał na wskazane przez rozmówcę miejsce w Gliwicach, gdzie co najgorsze zostawił pakunek z pieniędzmi pod umówionym drzewem.

Kolejny oszukany, pod koniec ubiegłego tygodnia również odebrał telefon od rzekomego policjanta, który namówił go do przelania pieniędzy z konta na rachunek techniczny. Mężczyzna nic nie podejrzewając, wykonał wszystkie polecenia i zaproponował nawet zabezpieczenie pieniędzy, które miał na drugim koncie. Przelał na konto oszustów 63 tysiące i dopiero potem poszedł na komisariat, zapytać jak będzie wyglądała procedura zwrotu.


Pamiętaj:

Policja nigdy nie prowadzi działań operacyjnych przez telefon!
Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!

Policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani danych policjantów biorących w nich udział!

Komentarze (3)    dodaj »

  • sąsiadka

    aleeee naiwniak

  • Ola

    Naprawdę ludzie są tacy naiwni??

  • Salci

    Nie bądź taka pewna za siebie nie wiadomo co ciebie w życiu czeka ,a tym ludzką współczuję

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również