Wiadomości z Rudy Śląskiej

Międzynarodowa firma przeniosła swoją halę produkcyjną z Niemiec do Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2021-04-21 11:45

Stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej sukcesywnie wzrasta. Są jednak też dobre wieści. Kolejne firmy decydują się na tworzenie swoich filii na terenie naszego miasta. Stało się tak m.in. w przypadku Dywidag Systems International, która przeniosła tu z Niemiec swoją halę produkcyjną.


Rośnie bezrobocie w Rudzie Śląskiej. To nieunikniona konsekwencja lockdownu i pandemii koronawirusa, z którą zmagamy się już od ponad roku. Wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że rok temu o tej porze stopa bezrobocia wynosiła 2,7 proc. Z kolei pod koniec lutego tego roku - już 3,9 proc. Dodatkowo tylko w marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej zarejestrowało się niemal 500 nowych bezrobotnych. Sytuacja niewątpliwe jest zła. Okazuje się jednak, ze nasze miasto jest atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych, którzy mogą zapewnić dodatkowe miejsca pracy.

Relokacja siedzib zagranicznych firm

W dobie pandemii wiele firm decyduje się na relokacje swoich fabryk czy magazynów z Azji do Europy. Transport towarów jest obecnie utrudniony, a na zamówione produkty czeka się zdecydowanie dłużej niż jeszcze rok temu. Wiele firm myśląc o relokacji linii produkcyjnych, wybiera właśnie Polskę. Przemawiają za tym względy ekonomiczne, bowiem koszty utrzymania są tu znacznie niższe niż w krajach Europy Zachodniej.

Jak podał portal www.propertynews.pl, w Rudzie Śląskiej pojawiła się nowa firma. Swoją siedzibę zdecydowała się przenieść tu Spółka Dywidag Systems International. Wynajęła już 24 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-socjalnej w Panattoni Park Ruda Śląska II. Tym samym zajęła cały wspomniany budynek. Część biurowo-socjalna zajmuje 1400 mkw., z kolei na dział produkcji przeznaczono 22 500 mkw. Firma ta zajmuje się produkcją systemów sprężania i podwieszeń wantowych, które wykorzystywane są przy budowie mostów, bądź stosowane w konstrukcji elementów farm wiatrowych.

- Najbardziej cieszy pozytywna ocena Rudy Śląskiej, jako miasta przyjaznego przedsiębiorcom – komentuje sprawę wiceprezydent Krzysztof Mejer.


Jak wskazali redaktorzy propertynews, „za Rudą Śląską przemawiała nie tylko bliskość dotychczasowej siedziby firmy, ale także fakt, iż jest to miasto przyjazne przedsiębiorcom, posiadające bardzo dobry, wciąż modernizowany układ komunikacyjny oraz szeroki dostęp do rynku pracy”. 

Spółka wynajmująca przestrzeń w Rudzie Śląskiej to międzynarodowe przedsiębiorstwo budowlane założone w 1865 roku. Grupa DYWIDAG-Systems International składa się z 75 spółek córek, współudziałowców oraz licencjobiorców i Agentów. Choć jest to firma międzynarodowa, jej siedziba znajduje się w Chorzowie. Koncern oferuje m.in.:

 • DYWIDAG Techniki Sprężania,
 • DYWIDAG Geotechnika,
 • Technologie budowlane i usługi.

Firma jest liderem rynku europejskiego pod względem produkcji i dostawy systemów sprężania i rozwiązań geotechnicznych.

Komentarze (47)    dodaj komentarz »

 • pumpernikel

  boluś i jego matka tam bedą pracować, może synek zmądrzej przy niej

 • Hanys

  Przeca to coś od lat na mopsie wisi

 • boluś

  Chyba HAŻLIK? z relokacji i odzysku! Pijar menda co sie Rudzie szwenda!

 • boluś

  mondre' nic dodać nic ujońć' penie łazisz po śtyrech i machosz ogonkiem?

 • jo...

  będzie ok jak mejer skończy [...]y opowiadać i niech się zabierze do pracy w takiej firmie to mu się odechce po tygodniu

 • Mieszkaniec 30

  Pan Mejer to powinien małym dzieciom opowiadać bajki na dobranoc.Hipokryta to jego drugie imię.Dzień kiedy opuści nasze miasto Pan Mejer będzie świętem naszego miasta.W pewnym polski filmie wytworzono na wozie gnoju po za miasto.

 • Mieszkanka

  Pisz za siebie.Ja uważam,że jest odpowiednim kandydatem na prezydenta miasta.Tylko czy on sam by zechciał zarządzać Rudą Śląską ?Tu mieszka trudne społeczeństwo .Dużo szczekać,wyciągać ręce po wszystko,biadolić i narzekać.Wszechobecna patologia i prostactwo,którego nie brakuje i tu na forum.To mocna i bolesna opinia o naszym mieście ale niestety prawdziwa.Oczywiście mowa tu o pewnej choć licznej grupie mieszkańców .Bez wykształcenia,żyjących byle jak za to wyjątkowo roszczeniowych i ciągle narzekających.To nie Mejer wam ma poprawić stan życia.Sami przede wszystkim musicie o to zadbać

 • Mieszkaniec

  A co wykształcenie ma do idioty po prostu debil to debil i koniec. Kiedyś dzielono na Michery i Wyksztalciuchy a dziś pozostali tylko Oszołomy takie jak Pan Mejer

 • boluś

  Juzaś sie Peppa dorwała do klawiatury! A mieli jyj pilnować i niy dopu[...] !

 • Grześ

  Tak jak ciebie "itelekcie"

 • boluś

  Leij być itelektem niż yntelyGENtem ! [...]'

 • ihy

  Wszędzie stawiają te garaże. W Zabrzu Mikulczycach też pełno tych blaszaków.

 • Rudzianin

  Ciekawe czy tyn mejer by robił w takim obozie pracy za 2100 albo ta od niego bląd włosa prawo ręka w brelach

 • Ja

  Mejer nie po się kształcił żeby tam miał pracować.Obóz pracy? Chyba dla tych co mają dwie lewe ręce albo żadna praca im wcześniej nie pasowała .Manna z nieba nie leci nigdzie na całym świecie.

 • Powoniać piniądz

  Kaja tam, łonie by w takij robocie by po jednym szychcie umarli.

 • Matron

  Zawsze będziemy murzynami europy, główny powód przenoszenia zakładów jest właśnie tania siła robocza przekonał się o tym Amazon co roku kolejny magazyn, następnym powodem jest wydajność, polak wykonuje 30% więcej za 2,5 raza mniejsza wypłatę i ostatnim czynnikiem związki zawodowe w tym kraju nie chronią pracownika tak jak na zachodzie ale sami się godzimy na takie traktowanie, wygórowane normy, więcej godzin, przymusowe nadgodziny a jak się nie podoba wypad na Twoje miejsce jest kilku naiwnych jeżeli skrytykujesz obecny ład zostaniesz nierobem i leniem.

 • Pracownik kwietniowy

  W Polsce za PiS jest taki dobrobyt, że pewnie nawet Niemcy zaczną tu przyjeżdżać do pracy i korzystać z naszego socjalu.

  • Pracownik kwietniowy
   2021-04-21 21:00
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Nierobakwietniowa

  Za PO za to był miód .Oby ten koszmar z pełowskimi nieudacznikami już nigdy nie wrócił.

 • Polska

  Od tych miejsc pracy za jałmużnę w Rudzie mieszkańców i tak nie przybędzie. Niemiec otworzył bo ma taniej siły roboczej pod dostatkiem. Ino nie zapomnijcie pracownicy benefitu odebrać na 50 euro na zakupy w niemieckim Kauflandzie hahaha :)

 • Aneta

  Przecież Ruda śl to też Niemcy.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.