Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęła się realizacja Panattoni Park Ruda Śląska III

 • Dodano: 2021-02-25 14:00

Panattoni rozpoczęło realizację Panattoni Park Ruda Śląska III o docelowej powierzchni ponad 70 000 m2, podała spółka. Inwestycja powstaje przy trasie N-S w Rudzie Śląskiej. 


Panattoni Park Ruda Śląska III

Panattoni Park Ruda Śląska III to kolejny kompleks firmy na Górnym Śląsku. Tym razem deweloper stawia na dwa budynki (46 561 m kw. i 24 489 m kw.), rozpoczynając budowę ok. 50 000 m kw. z ponad 70 000 planowanych. Inwestycja powstaje na działce w dzielnicy Czarny Las, położonej przy łączniku między autostradą A4 a DTŚ. To teren, na którym kilka lat temu planowano budowę oceanarium. Kompleks powstaje 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic

- Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem - mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni. - Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" - dodała.

Jak czytamy na stronie dewelopera, Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. 


Panattoni Park Ruda Śląska III ma pierwszego najemcę

Firma Spokey, specjalizująca się w dystrybucji sprzętu i akcesoriów sportowych, wynajęła 3,2 tys. mkw. magazynu i 120 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej w nowym parku logistycznym Panattoni Park Ruda Śląska III. Planowany start operacji to IV kwartał 2021 r.

Spokey to polska marka obecna na rynku od 2004 roku zajmująca się sprzedażą sprzętu oraz akcesoriów sportowych w kraju i w Europie. Współpracuje ona z 11 sieciami handlowymi w Polsce, a oferowane produkty dystrybuuje też za pośrednictwem platform Allegro.pl, Amazon.de i Amazon.it. Przez lata działalności na rynku firma Spokey pozyskała ponad 120.000 klientów z całej Europy. 


Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych

Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowaliśmy w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. 

- Już w 2006 roku, 6 miesięcy po otwarciu biura, ustanowiliśmy rekord w branży na wynajem powierzchni magazynowej - było nim 52 000 m² dla H&M w Panattoni Park Poznań I. Kolejne lata to nowe umowy i budowa własnych parków w okolicach Poznania, Bielsko-Białej, Teresina, a także Wrocławia. I kolejny ustanowiony rekord - w 2008 roku podpisaliśmy ówcześnie największą umową najmu na budowę 56 000 m² dla Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków, pobijając jednocześnie swoje dokonanie sprzed 2 lat. Utrzymaliśmy pozycję lidera pomimo ogólnoświatowego kryzysu, w 2008 roku powołując do życia nową strukturę BTS Group, by już w 2010 roku poinformować branżę o budowie 57 000 m² dla Tesco - czytamy na stronie Panattoni.

Panattoni rozpoczęło realizację Panattoni Park Ruda Śląska III

Zobacz także

Komentarze (45)    dodaj komentarz »

 • ED

  Kiedy w Rudzie Śląskiej powstanie zakład produkcyjny a nie magazyny ?

 • Mario karmanskie

  W. Tak pięknym miejscu będzie taka ochydna hala magazynowa. To poprostu przegięcie zamiast zainwestować w jakieś miejsce dla spędzania czasu z rodzina buduje się hale i jaka dumna pani prezydent. Po prostu cudownie na wzniesieniu będzie widoczna że wsxad pieeekna hala. Brak słów

 • Joanna

  .....znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce." że cooo, że śląsk jest najatrakcyjniejszym regionem w polsce?? brud smród i ubustwo !!!

 • boluś

  Ta nazwa PALANTToni nazwiązuje do dycydentów kierzy lokujom tego typu szwindle i zwolniajom je z opodatkowania na dziesięciolecia ? a lokal frajerstwo buli za utrzymanie dróg i inkszej infrastruktury i robi na najniższych stawkach.

 • olo

  Taka rzeczywistość rudzka. Władze samorządowe roiły sobie, ze w tym miejscu powstanie wielka atrakcja w postaci AQUARIUM a powstaje MAGAZYN. To idealnie oddaje wyobrażenie prezydencji rudzkiej o własnych możliwościach w stosunku do możliwości rzeczywistych i umiejętności zarządczych . Wydaje im się, ze zmieniają Rudę na lepsze a tak naprawdę rola Rudy sprowadzi się do bycia łącznikiem pomiędzy DTŚ i A4 , czyli drogi NS oblepionej magazynami. Wizjonerzy z UM. ;-))

 • boluś

  Te PALANTtoni wyglondo na żydkowy/miyndzynarodowy/spekulacyjny' ciekawe na jakich zwolnieniach podatkowych jadom? W Rudzie pod nich som zwolnienia podatkowe 10 letnie!

 • Zły

  Czy ktoś wie, co planuje miasto na byłych łąkach naprzeciw ulicy Leśnej w Halembie? Granica Rudy Śląskiej i Mikołowa. Od kilku lat osusza się teren, a według map, to ten fragment ziemi należy do Rudy Śląskiej i jest kilku właścicieli.

 • Pozdro

  Ty was pogięło że samosiejki to jakieś tereny zielone na Halembie macie dużo lasu może sobie tam. Spacerować z psami, i chce przypomnieć że Ruda do miasto a nie Wiocha za[...]ie. Aha za[...] kopalnie pójdą w odstawkę to będzie dużo terenów zielonych.. od tej ekologi was pogieło. Chcecie terenów zielonych to w Bieszczady się przeprowadzić możecie.

 • fajerberga

  Ty, ciebie pogięło, że cały las jest dziełem człowieka. Chcesz miasta to się do stolycy wyprowadzić możesz.

 • Jak to jest

  Droga nr 925 to jest ta która leci ulicą 1go Maja w kierunku Halemby /Wygody/ na Rybnik . Więc ta trasa na mapie wizualizacyjnej oznakowanej numerem 925 to jest "nowa" 925?.

 • Kris

  Żydzi już całkiem nas przejeli .Wszedzie Panatoni

 • były mieszkaniec

  Jak kilka lat temu było referendum o zwolnienie władz miasta to wszyscy w domu siedzieli zamiast iść zagłosować. Teraz mi takich nie szkoda, niech sobie spędzają wolny czas w betonowo-blaszanym miasteczku. Widocznie im tak odpowiada.

 • ekol

  W całej historii miasta nie było nigdy takiej dewastacji zieleni jak w ostatnich kilku latach. I to w czasach gdy tyle się mówi o "ociepleniu" i ochronie przyrody. Nawet Lasy Państwowe wzięły się ostro za karczowanie lasów w Kochłowicach i Halembie. Nowe rachityczne nasadzenia to tylko pozorowanie "troski" o czyste powietrze. Te tereny zielone co zostały są zasyfione śmieciami a w parkach wycinane są dorodne drzewa pod byle pretekstem. Można zrozumieć potrzebę inwestycji lecz róbcie to z głową. Gdzie zrównoważycie ten zielony teren? Ale co się dziwić skoro przykład placu defilad UM pochodzi od Was.

 • Kamila

  To jest skandal! tereny zielone znikają w zastraszającym tempie pod Kolejne magazyny. To kolejne tysiące tirów na ulicach I Widok z okna na beton. A Pani prezydent i spółka z pewnością mieszkają przy lasach. Młodzi ludzie kończa studia zeby byc magazynierem -tyle potrafią zaoferować.To sygnał na kampanię wyborczą dla mieszkańców rudy, to kto ma władzę zalezy od nas.Co robi wydział ochrony środowiska?Po co istnieje Może jakaś zbiorowa petycja pomoze

 • Rudziol

  wydział ochrony środowiska w UM to organ spółki Pepa&Pinokio, klepią pod dyktando. Petycję zawieszą gdzieś w kącie, pewnie w ubikacji. Nasi pseudoudolni włodarze korzystają z okazji opędzlować co się da za tej kadencji, bo czują że kolejnego mandatu zaufania od mieszkańców już nie dostaną.

 • ZBi

  Kiedyś w Rudzie kopalnia obok kopalni, hołda na hołdzie, krajobraz księżycowy i wtedy było OK. Bo ludzie mieli robotę. A teraz nikomu nie pasuje, że się miejsca pracy budują. Narzekają na blaszaki, lidle i Biedronki. Ale jakoś nie widzę, żeby ktoś protestował nie chodząc tam na zakupy czy do pracy tam. Za niedługo zamkną wszystkie Kopalnie i jak Ruda nie zacznie się rozwijać w innym kierunku gospodarczym to nie będzie za ciekawie. Niestety, takie czasy...

 • boluś

  Wtedy boło o wiele wiyncyj zieleni w mieście niż je terozki.boły strefy ochronne wokól kopalni,hut,koksowni ludzie przyjeżdżajoncy na ŚLĄSK 'spodziewajoncy sie księżycowego krajobrazu byli zszokowani ilością zieleni.TAK BOŁO! A JAK JEST STYKNIE SIE ROZEJRZEĆ! Niych rząd prziwali podatek od terenu zabudowanego to sie wszyscy w tym mieście zesrajom' bo bydymy go płacić z podatków za firmy zwolnione z opodatkowania w tym mieście.

 • Mieszkaniec

  Kochani włodarze miasta Ruda Śląska .Po wojnie w gospodarstwie rolnym gnojownik był przeważnie w centralnym punkcie gospodarstwa więc widząc Waszą żyłkę do interesu proponuję by na placu pod U.M. zrobić składowisko ( fontanna i tak nie działa ) i zaoferować p. Trzaskowskiemu odpłatny odbiór i magazynowanie tego co wpuszcza do Wisły

 • Bestia

  Jasne na ul.Hallera nasze najjaśniejsze władze zezwoliły na zasypanie naturalnego zbiornika wody który dawał życie i schronienie licznym gatunkom fauny i flory oraz rególował gospodarkę hydrologiczną w okolicy aby zezwolić na wybudowanie 55 000 m2 pow. magazynowej PANATTONI II , a teraz najjaśniejsza pani prezydent wydała zgodę na wycięcie tysięcy drzew żeby korporacja PANATTONI III mogła wybudować następne tysiące m2 magazynów.Mam taki postulat aby w dudynku Rudzkiego U.M. zamurować wszystkie okna i zrobić z niego szambo bo to by była jakaś korzyść dla nas mieszkańców , a że szambo w centrum ? Przykład idzie z góry

 • Żołnierz

  Wycięli kupę lasu, ciekawe kto w UM na tym sobie pięknie zarobił. W Polsce powinno prawo stanowić żeby wycinając las jesteś zobowiązany go wysadzić w innym miejscu... Przecież tak wszyscy dbają teraz o ekologię, gwiazdeczki tv, urzędnicy i politycy.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.